'Formula G' için destek istediler

BALIKESİR Üniversitesi Proje Kulübü öğrencileri, Belediye Başkanı İsmail Ok'u ziyaret ederek, TUBİTAK tarafından İstanbul Park'ta düzenlenecek güneş arabası yarışları (Formula-G) için destek istedi.

'Formula G' için destek istediler
 BALIKESİR Üniversitesi Proje Kulübü öğrencileri, Belediye Başkanı İsmail Ok'u ziyaret ederek, TUBİTAK tarafından İstanbul Park'ta düzenlenecek güneş arabası yarışları (Formula-G) için destek istedi. Başkan Ok'a yaptıkları çalışmalar ve katılacakları yarış hakkında bilgi veren öğrenciler, üniversitenin 5 yıldır katılım gösterdiği yarışmaya, tamamen kendi yaptıkları iki güneş aracı ile katılacaklarını kaydetti.Balıkesir'i en iyi şekilde temsil edeceklerini ifade eden öğrenciler, yaptıkları araçların saate 70 kilometre hıza ulaştığını ve 160 kilometre mesafe katettiklerini vurgulayarak, araçların yapımı için gerekli olan elektrik motoru ve güneş panelleri için maddi sıkıntı çektiklerini dile getirdi.Başkan Ok ise belediye olarak öğrencilere her zaman destek verdiklerini ve böyle güzel bir projeye katkı sağlamanın gurur verici olduğunu söyledi.
Elektrik motoru ve güneş panelleri noktasında destek vereceklerini açıklayan Ok, "Sizler ülkemizin geleceğisiniz. Şunu da belirtmek isterim ki, katılacağınız yarışmadan birincilikle dönerseniz, Balıkesir Belediyesi olarak tüm ihtiyaçlarınız konusunda arkanızda duracağımızın sözünü veriyorum" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner152

banner215

banner151

banner206

banner214