LÖSEV yıl boyunca kanser hastalarına şifa dağıtacak

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) yıl boyunca kurban bağışlarından gelen etleri yıl boyunca kanser hastalarına ulaştıracak.

LÖSEV yıl boyunca kanser hastalarına şifa dağıtacak

LÖSEV, kayıtlı hastalarına her çeşit desteği ulaştırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Hastalık tedavisinde protein olmazsa olmaz! İşte bu yüzden iyi kalite protein kaynağı olan kırmızı et dağıtımları yıl boyunca düzenli olarak hasta ve ailelerine iletiliyor. 

LÖSEV’in Kurban Bayramına Kadar Dağıtım Hedefi 30 Bin Aileye Ulaşmak… 
Lösemi ve kanser tedavisi gören çocuk ve yetişkinlerin iyileşmesi için protein ağırlıklı beslenmeleri çok önemli. Bu nedenle LÖSEV, 12 ay boyunca kayıtlı hastalarına kırmızı et yardımını sürdürüyor. En kaliteli protein kaynağı olan et ve et ürünleri hastaların beslenmesinde çok önemli bir yere sahip. Özellikle lösemide et ve et ürünleri tüketerek sağlıklı beslenen hastalar bu zorlu tedavi sürecini daha kolay atlatıyorlar. 2019 Mayıs ayında 8500 hasta ve ailesine kırmızı et yardımı yapan LÖSEV, 2019 Nisan ayından bu yana Türkiye genelinde 14 Bin aileye et yardımı ulaştırdı.  

20 Günde Hedef Binlerce Aile…
Et dağıtımlarına hız kesmeden devam eden ve Haziran sonunda 44 farklı ilde 3 Bin 500 aileye et yardımı yapacak olan LÖSEV, 20 gün sonunda 50’den fazla il/ilçede binlerce hastamızla bir araya gelerek protein açısından değerli/kaliteli kırmızı et ve et ürünlerini elden teslim edecek.

Bu kapsamda Balıkesir’deki dağıtımlar Burhaniye ilçesi’nde Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. LÖSEV’e kayıtlı ailelere kırmızı etlerin teslim edilmesinin ardından, ‘Değerlerin Edinilmesinde Ailenin Rolü’ semineri verildi. Hasta ve aileler LÖSEV çatısında bulunmanın mutluluğunu paylaşarak tüm bağışçılara teşekkürlerini ve dualarını ilettiler…
 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 14:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner151