AK Parti'nin Balıkesir'deki takım kaptanı

İl Başkanlığı döneminde Balıkesir'in her noktasına ulaşıp hem parti tabınında, hem halkın gönlünde iz bırakan ünlü hukukçu Adil Çelik, seçim kampanyasının da lokomotifliğini üstlendi. Milletvekili adayları arasında tanınırlığı en yüksek olan Çelik'e, gittiği her yerde gösterilen müthiş ilgi sanki 24 Haziran gecesinin provası gibiydi.

AK Parti'nin Balıkesir'deki takım kaptanı
AK Parti Balıkesir Milletvekili Adayı Av. Adil Çelik Seçim çalışmaları kapsamında, Sındırgı ve Erdek ilçelerinde esnaf, kahvehane ve mahalle ziyaretlerinde bulundu. Çelik’e Sındırgı ziyaretinde İlçe Başkanı Mustafa Atla, kadın ve gençlik kolları başkanları ve yönetimleri ve Belediye Başkanı Ekrem Yavaş da eşlik etti.

Birlikte ilçe merkezinde esnaf ziyareti yaparak hayırlı işler dileyen Çelik, daha sonra sanayi bölgesini gezdi. Sıkılmadık el bırakmayarak herkesin hal hatırını soran Çelik, daha sonra İlim Yayma Cemiyetini ziyaret etti. Ardından Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ı makamında ziyaret eden AK Parti Balıkesir Milletvekili Adayı Av. Adil Çelik, Rızaiye Mahalle halkının düzenlediği iftar programına katıldı.

 
EN TANINANI, EN BİLİNENİ
İlçe merkezi ziyaretlerini tamamlayarak Yaylabayır Mahallesine geçen AK Parti Balıkesir Milletvekili Adayı Av. Adil Çelik, burada yoğun bir ilgi ile karşılaştı. Sevgi gösterilerine sahne olan Yaylabayır’da vatandaşlara seslenen Çelik, “Önümüzde seçim var, AK Parti’nin, memleketin, sevdasını anlatmak üzere bize de nöbet yazdılar. Kırsal mahalle, ilçe merkezlerini tüm Balıkesir’i dolaşıp bu seçimin ne kadar önemli olduğunu anlatmamız gerekiyordu. 

Biz hastanelerde çok hizmetler yaptık. Daha dün birisi eskiden param olmadığı için cenazemi hastaneden kaçırdım diyordu. Yine eskiden öğretmenler çocuklara neden kitaplarınızı almadınız diye soruyordu. Sınıfları, okulları yaptık, kitapları sıraların üzerine koyduk. 


YAPTIKLARIMIZA HAYALLERİ YETMEZ
Çünkü memleketimizin çocukları okusun, adam olsun diye. Yolları, barajları yaptık, çiftçimiz para kazansın, refah düzeyi artsın, harcasın, insanımız daha iyi şartlarda yaşasın diye. Bizim yaptıklarımızı onlar hayal bile edemezler. Bir gün bunları birileri yapar ama on ya da yirmi yıl sonra yapar. Zamanında bunlar yapılabilirdi ama onlar maalesef ki devleti soymak ile meşguldüler. 
Türkiye Cumhuriyeti kuruldu ama devletin içinde memurları vardı fakat içinde millet yoktu. Devletin içinde ne siz vardınız ne de biz, unuttular hepimizi. 1946 yılında çok partili sisteme geçtik, 1950 yılında Demokrat Parti iktidara geldi, millet siyaset ve hizmet ile tanıştı. Eskiden devlet okul yapmıyordu, ne başladıysa bizim devrimizde başladı. 1950 yılında vatandaş hizmet ile tanışınca hizmet etmeninin bedelini Menderes’e çok ağır bir şekilde ödettiler, astılar. 


DARBELERE KARŞI MİLLETİMİZ EN BÜYÜK SİLAH
Ülkemizin gelişmesini istemeyenler Menderes’i asarken ibret olsun, arkasından gelecekler de hallerinin ne olacağını görsün diye hareketlerde bulundular. Arkasından başkaları da geldi, millete hizmet etmeye çalıştı ama bu memlekette 12 Mart’lar oldu, 12 Eylül’ler oldu, gençleri zindanlarda çürüttüler, yaşlarını büyülttüler astılar. Devlet bazı insanları kendine göre düşman belirledi, kimilerini astı, kimilerini de hapse tıktı. 28 Şubat darbesi oldu, başı kapalı ablalara bizim düşmanımız dediler. 15 Temmuz darbesi oldu, vatandaşımız bizlere sahip çıktı. 
Millete hizmet edenler böyle bir kervandır, Recep Tayyip Erdoğan’da bunun son halkasıdır. Bizim düsturumuz devleti milletine hizmet eden hale getirmektir. Bütün yaptığımız hizmetlerde işte bu sebepledir. Geçmişte, enflasyon, faizlerin nerede olduğu belliydi, bankalar batıyordu,  krediler çekiliyordu, sizin, bizim paralar gidiyordu, birileri paraları İsviçre’ye taşıyordu. 

DEVLETİN ESAS SAHİBİ MİLLETTTİR
Şimdi biz bunlara izin vermiyoruz, herkes millete hizmet etmek zorundadır. Devletin memuru eskiden burnundan kıl aldırmıyordu, şimdi ise anında sen ne yapıyorsun diye biz hesap soruyoruz. Bu düzeni sağlayan Recep Tayyip Erdoğan’dır, AK Parti’dir. Devletin esas sahibi millettir. 24 Haziran’da takdir sizlerin olup, sizlerden aldığımız destekle ile hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.
 
BALIKESİR’E YATIRIMLAR DEVAM EDECEK
 
Balıkesir’de her alanda çok hizmetler yapıldığını belirten AK Parti Balıkesir Milletvekili Adayı Av. Adil Çelik, emeği geçen herkese teşekkür etti. Çelik, “Tarımdan hayvancılığa, eğitimden sağlığa, ulaşımdan haberleşmeye, konuttan sosyal donatılara, barajlardan kanallara, KÖYDES Projesi kapsamında kırsal alanlarımızın içme suyu, altyapı, yol ve sulama ihtiyaçlarından köylere yatırımlara, sanayisinden üretimine, akla hayale gelemeyecek yatırımlar yaptık. Bugün hayvancımız, çiftçimiz devletten destekleme alıyor. Yaşlımız, engellimiz, muhtaç asker ailelerimiz devletten maaş alıyor. Yeni doğum yapan kadınlarımız, askere gidecek evlatlarımıza devletimiz destek sağlıyor. 

KIRSAL YATIRIMI AK PARTİ'YLE GÖRDÜ

Üretimden hasada, işlemeden satışa her aşamada üretici destekleniyor. Gübrede ve yemde KDV’yi kaldırdık. Genç çiftçilerimize büyük bir miktarda hibe desteği sağlıyoruz. Balıkesir’e ayrılan sadece tarımsal destek ödemelerini 14 yılda 5,8 kat arttırarak 2002’de 41,7 milyon tl olan tutarı 2016 yılında 244,7 milyon tl.ye ulaştırdık. Yine eğitime 14 yılda 601,03 milyon tl. yatırım yaptık. İlçe, mahalle yollarını şehir merkezine bağlayan yolları 1,227 km yaptık. Sağlıkta 770 milyon tl. yatırım yaptık. Bölünmüş yollar yaparak kazaları önledik.

Kısacası Balıkesir’e çok hizmetler yaptık ama bunlar da yetmez, yatırımlar devam edecek. Gelişen Türkiye’ye Balıkesir’inde ayak uydurması lazım. İşte bu yüzden istikrarın devam etmesi için sizlerin desteğine ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.
 
ÇELİK’E DURMAK YOK

AK Parti Balıkesir Milletvekili Av. Adil Çelik’in bir sonraki programı Memur Sendikaları Konfederasyonu Balıkesir İl Temsilciliği oldu. İl Temsilcisi Ahmet Gür ve sendika temsilcileri ile görüşen Çelik daha sonra Erdek ilçesine geçti. Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, İlçe Başkanı Kemal Kayan ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Çelik, teşkilat binasını ziyaret etti. Ardından ilçe merkezi, Narlı, İlhanköy, Doğanlar, Turan mahallelerini ziyaret ederek esnaf ziyareti gerçekleştiren Çelik, vatandaşlardan destek istedi. Erdek’te iftar programına katılan AK Parti Balıkesir Milletvekili Av. Adil Çelik, Gümüşhane İli Şiran İlçesi Yeni Yeşilbüklüler Kalkınma ve Yaşatma Derneği Erdek Şubesi’ni ziyaret etti.
Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2018, 23:05

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner151

banner215