Altıeylü'deki garip gurebanın ALGEM'i var

Altıeylül Belediyesi Rahmet ve Bereket ayında da garip gurebanın sofrasını zenginleştirdi. Başkan Hasan Avcı, Ramazan'da başlattıkları uygulamayla hergün 356 ailenin sofrasına sıcak yemek servis edildiğini söyledi.

Altıeylü'deki garip gurebanın ALGEM'i var
Altıeylül Belediyesi sosyal yardımlaşma merkezi olan ALGEM tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi 356 aile, iftarını 4 çeşit sıcak yemek ile yapıyor.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, önceliklerinin sosyal yardımlaşma olduğuna dikkat çekerken şunları söyledi;
“Ramazan Ayının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde, başı rahmet, ortası mağfiret sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum.

2017 yılında Ramazan-ı Şerif vesilesi ile evde yemek hizmeti talebinde bulunan 257 aile vardı. Biz hep söylüyoruz, sosyal belediyecilik açısından ALGEM bizim için çok önemli, ALGEM’e çok ciddi yükleniyoruz.
Evlere iftar hizmetinden yararlanmak isteyen, müracaat eden vatandaşlarımızdan hizmet verdiğimiz aile sayısı bu yıl 356’ya yükseldi.
Bu ailelere iftar öncesinde, press kaplarda sıcak yemek ulaşmakta. 4 çeşit yemek, ekmek ve suyu ile birlikte iftariyeliklerini kapılarına kadar ulaştırıyoruz.
Özelikle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın da iftarlarına misafir oluyoruz. Biz de vatandaşlarımızın iftarlarında bulunmaya gayret ediyoruz” 
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 00:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228