“Hayır“cı Balıkesir sorgudan geçti!

AK Parti Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, referandumun "hayır"cı illeri arasına adını yazdıran Balıkesir'de teşkilatı dinledi, "çok çalışın" talimatı verdi.

“Hayır“cı Balıkesir sorgudan geçti!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, referandumun "hayır"cı illeri arasındaki Balıkesir'e gelerek teşkilat mensuplarıyla durum değerlendirmesi yaptı.
Erdem, 2011 yılında yapılacak milletvekilliği genel seçimlerinin startını da verdiği Balıkesir'de, il ve merkez ilçe yönetimleriyle partililere "çok çalışın" talimatı verdi. Yerel bir gazetede yer alan "Teşkilattan hesap sormaya geliyor" şeklindeki haberi de yalanladı.

Teşkilat Başkanı Erdem’in İl teşkilatına yaptığı bu ziyaretine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Mali ve İdari İşler Başkanı A.Edip Uğur, Balıkesir Milletvekilleri M.Cemal Öztaylan ve A.Osman Sali eşlik etti.
Erdem’i İl Başkanı Adil Çelik ve yönetiminin yanı sıra İl Genel Meclisi Başkanı M.Akif Okur, İlçe ve Belediye Başkanlarının tamamı ile İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları karşıladı.

- TEŞKİLATI TEK TEK DİNLEDİ -
"Hazır gelmişken hep birlikte durum değerlendirmesi de yapalım" diyerek, istişarelerin çok önemli olduğunu vurgulayan Genel Başkan Yardımcısı Erdem, ilçe ve belediye başkanlarının görüşlerini de alırken, sonuçların hep birlikte değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Sonuçları tek tek gözden geçiren Genel Başkan Yardımcısı Erdem, Balıkesir Milletvekilleri ve İl Başkanı Adil Çelik ile İl Genel Meclisi Başkanı M. Akif Okur’un da görüş ve değerlendirmelerini aldı.
Erdem, Balıkesir’de'ki sonuçların geçmiş seçim ve oylamalara nazaran oransal olarak mukayese edildiğinde hemen hemen her yerde artış gözlenebildiğini ama referandum sonucunun seçimlerle mukayesesinin normal bir seçim analizi ve sonucunu göstermediğini de vurgularken, halk oylamalarının seçimlerle alakasının olmadığını da belirtti.
Erdem, İl Başkanlığı toplantı salonunda seslendiği teşkilat mensuplarıyla şu görüşlerini paylaştı:

- HESAP SORMAYA GELMEDİM -
“12 Eylül halkoylaması çalışmalarından dolayı başta milletvekillerimiz ve il başkanı olmak üzere ilçe başkanlarımıza, belediye başkanlarımıza ve teşkilatımızın her kademesinde görev alan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Balıkesir referandumda başarısız olmamıştır. Biraz daha çalışarak daha iyi olabilirdi. Eksiklerimizin neler olduğunu tesbit edip bunları telafi ederek, doğru yaptığımız işleri de devam ettirerek ve örnek alarak 2011 seçimlerinde daha da başarılı olacağınıza inanıyorum.

Şüphesiz Balıkesir’in kendisine özgü koşulları ve zorlukları mevcuttur. Ama liderler zor şartlar altında yetişir ve kendini gösterir. AK Partinin her ilçe başkanı, her belediye başkanı birer lider namzedidir. Bu doğrultuda çalışarak bu zorlukların aşılmaması için hiçbir sebep yoktur. Toplantımızın böyle çalışmalar yapılması için vesile olmasını ve motivasyonumuzu arttırdığını ümit ediyorum. Bu anlamda basında yer aldığı üzere buraya hesap sorma veya başka amaçla gelmedik, sadece teşkilatımızı ve sizleri ziyaret etmek istedik, Balıkesir’i görmek istedik. Hepinize gayretleriniz ve emekleriniz için tekrar teşekkür ederim.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner151

banner215