Ya Okur ya da Poyrazlı il başkanı!

AK Parti'nin Balıkesir'deki il başkanlığına hangi ismin atanacağına ilişkin meraklı bekleyiş sürüyor.

Ya Okur ya da Poyrazlı il başkanı!

(AJANS10) - AK Parti Genel Merkezi, Adil Çelik'in istifası fullhdfilmizle ile boşalan Balıkesir il başkanlığı koltuğuna atayacağı ismi büyük çizgi film izle olasılıkla Pazartesi günü kamuoyuna ilan edecek.  Ankara'da görüşme odasına alınan 6 kişi arasında İl Genel Meclisi Başkanı M. Akif Okur ile Av. Mahmut  Poyrazlı'nın ismi ön plana son çıkan filmler çıktı. Parti Genel Merkezi büyük olasılıkla bu iki isimden birini il başkanı olarak açıklayacak.

Balıkesir Milletvekilleri A. Edip Uğur, İsmail Özgün, Cemal Öztaylan  il başkanı olarak Av. Mahmut Poyrazlı'yı istiyor. Ayşe Akbaş ile Ali Osman Sali ise, tarafsız konumda.

İGM BAŞKANI OKUR  SÜRPRİZ OLMAZ

İl Genel Meclisi Başkanı M. Akif Okur ismi ise, parti genel merkezinden gelerek Balıkesir'deki bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle yapılan görüşmelerde ön plana çıktı. Okur'un partide "abi"lik rolünü üstlenebileceği ve birleştirici-bütünleştirici olabileceği savunuluyor. Ak Parti Balıkesir il teşkilatlarında yaşanan kopukluk da  Okur'un şansını arttırıyor. Çünkü,  İGM Başkanı Okur, parti tabanında sevilen ve herkesin "abi" olarak gördüğü bir isim.

Bir başka iddiaya göre ise, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı M. Ali Ekici'nin il başkanı olarak atanacağı yönünde. Ancak, Ekici, Ankara'ya çağrılan isimler arasında yer almamıştı.

NELER YAŞANMIŞTI?
Ak Parti'de Adil Çelik'in istifasının ardından şöyle bir süreç yaşanmıştı.
Bir süre önce Balıkesir'e gelerek teşkilat yanında bazı sivil toplum örgütlerinin başkanlarıyla da görüşerek 'nabız' yoklayan Ak Parti genel merkez yöneticileri, bu istişarelerde adı ön plana çıkan isimleri  Ankara'da görüşme odasına almıştı.

AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı için isimleri parti tabanı tarafından gündeme getirilen İl Genel Meclisi Başkanı M. Akif Okur, Kemal Büyükakın, Erhan Akyıldız, Şenol Durmuş, Hasan Şafak, Mahmut Poyrazlı, kendileriyle son kez bire bir görüşen Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem'e "Bu görevi en iyi ben yaparım" diyerek görev beklediklerini ifade etti.

İktidar partisinin Balıkesir'deki patronluğuna talip olan isimler, karqşısına çıktıkları Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem'e A'dan Z'ye kendilerini anlattı. Nererlerde ne işler yaptıklarını, hayata bakışlarını, Balıkesir kamuoyundaki pozisyonlarını aktaran başkan adayları, Erdem'in "sen olmazsan, kimin il başkanı olmasını istersin?" sorusuna da yanıt verdi.

Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, birebir görüşme yaptığı isimleri daha sonra hepbirlikte görüşme odasına alıp çeşitli sorular yöneltti. Müstakbel başkan adaylarına teşekkür eden Erdem, "Sizlerle görüşmemi sayın Başbakanımıza bir rapor halinde sunacağım. Son bir değerlendirme yaptıktan sonra Ak Parti'yi Balıkesir'de derleyip-toparlayacak ve birleştirici rol üstlenecek ismi sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız belirleyecek." diyerek adayları Balıkesir'e yolcu etti.

Poyrazlı, Durmuş, Akyıldız, Büyükakın, Okur ve Şafak, genel merkezdeki mülakatın ardından Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili A. Edip Uğur'u ziyaret ederek bir süre görüştü. Adaylar sohbet havasındaki görüşmenin ardından Balıkesir'e yola çıktı.

Görüşmenin ardından ajans10.com muhabirine konuşan müstakbel başkan adaylarından biri, "Teşkilatın balıkesir'e büyük önem verdiğini, ciddiye aldığını, burada olup bitenden haberdar olduklarının ve partimizin en iyi şekilde temsil edilmesi ve başarılı olması noktasında yapılabilecek herşeyi yapacaklarının izlenimini aldım. Bu görüşme sonrasında, Ak Parti Balıkesir teşkilatında taşların yerinden oynayacağına, yepyeni bir vizyon kazandırılacağına inandım" dedi.

POYRAZLI  ve M. AKİF OKUR İSMİ AĞIR BASIYOR
ajans10.com'un edindiği bilgilerde, Av. Mahmut Poyrazlı isminin genel merkezde ön plana çıktığı dile getirildi. Geçtiğimiz hafta içerisinde Balıkesir'e gelen Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem ile başkan yardımcısı Enver Yılmaz, teşkilatın önde gelen isimleri yanında bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin görüşlerini almıştı. AK Parti teşkilatlarının tamamına yakını, ağırbaşlığı kişiliği ve parti tabanıyla barışıklığı nedeniyle Av. Mahmut Poyrazlı'yı il başkanı olarak görmek istediklerini dile getirmişti.

Edinilen bazı bilgilerde ise, parti genel merkezinin Mahmut Poyrazlı ismine pek sıcak bakmadığı, İGM Başkanı M. Akif Okur'un adı üzerinde durdukları iddia edildi.

YENİ İL BAŞKANI BU HAFTA AÇIKLANACAK
Ancak, partinin Balıkesir milletvekillerinin de tercihini Poyrazlı'dan yana kullandıkları biliniyor.

18 ilçe teşkilatından 15'i yanında milletvekillerinin de "Poyrazlı il başkanı olsun" şeklindeki yaklaşımlarına karşın meraklı bir bekleyiş içerisine girildi. Genel Merkezin Poyrazlı ve M. Akif Okur dışındaki bir ismi il başkanı olarak ataması sürpriz olacak.

Son kararı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan verecek ve Balıkesir'in yeni il başkanı bu hafta içerisinde kamuoyuna ilan edilecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228