banner304

banner306

banner303

banner305

Balıkesir'deki bu ligi dünya sevdi!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından “İmkan Bizden Oynamak Sizden” sloganıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Mahalle Ligi Futbol Turnuvası sona erdi. Müsabakalarda Yıldızlar kategorisinde şampiyon Edremit Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Gençler kategorisinde şampiyonluğu elde eden Susurluk Yeni Mahallespor ödül olarak İngiltere’de Manchester City maçını izleyecekler. Final karşılaşmasında ikinci, üçüncü ve dördüncü olan takımlar ise 30 Nisan’da Buraaspor- Galatasaray karşılaşmasını izleyecekler.

SPOR 21.03.2017, 12:33 23.03.2017, 13:46
Balıkesir'deki bu ligi dünya sevdi!
Yıldız kategorisinde Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Edremit Körfez City, Gençler kategorisinde ise Susurluk Yenimahalle Spor ve Burhaniye Şarköy Mahallesi takımları Atatürk Stadyumu’nda final müsabakası oynadı. Final müsabakasının başlangıç vuruşunu Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur yaptı. 

Final karşılaşmaları öncesi kısa bir konuşma yapan Başkan Uğur, bu yıl üçüncüsü düzenlenen turnuvanın Türkiye’de ses getirdiğini ifade ederek, final takımlarına başarılar diledi.

Final karşılaşmalarını Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, AK Parti Milletvekilleri Kasım Bostan, Mahmut Poyrazlı, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, ilçe belediye başkanları, daire başkanları, okul müdürleri, öğrenciler ve turnuvaya katılan takımların sporcuları izledi. Final maçını yöneten İlker Meral'a forma hediye edildi.

ŞAMPİYONLAR EDREMİT VE SUSURLUK’TAN ÇIKTI

Müsabakalarda Yıldızlar kategorisinde şampiyon Edremit Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Gençler kategorisinde şampiyonluğu elde eden Susurluk Yeni Mahallespor ödül olarak İngiltere’de Manchester City maçını izleyecekler. Final karşılaşmasında ikinci, üçüncü ve dördüncü olan takımlar ise 30 Nisan’da Buraaspor- Galatasaray karşılaşmasını izleyecekler.

5 aydır süren Mahalle Ligi Futbol Turnuvası’nda 20 ilçe ve 1130 mahalleden 25 bine yakın genç katıldı. Final müsabakalarının sonunda düzenlenen ödül töreninde şampiyon takımlar büyük sevinç yaşadı. Balkonuk Center’de düzenlenen ödül töreni sinevizyon gösterisi ile başladı. Törenleri ünlü spor spikeri Cüneyt Ersan sundu. Törende ünlü futbolcu Özer Hurmacı’nın konuşmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur bir konuşma yaparak turnuvaya katılan gençlere seslendi. Konuşmasına Gençlik Spor İl, Milli Eğitim Müdürlükleri, okul müdürleri, muhtarlar ve beden eğitimi öğretmenlerine teşekkür ederek başladı.

Büyükşehir Belediyesi’nin spora desteklerinin süreceğini ifade eden Başkan Uğur, “Büyükşehir olarak futbola bu desteği verirken, güreşte, voleybolda, engelli basket takımı ile sporun her branşına destek veriyoruz. Bu yıl 725 okulumuza 15’er tane voleybol, basketbol ve futbol topu verdik. İstiyoruz ki gençlerimiz daha faza spor ile meşgul olsun. Balıkesir’de yeni spor tesisisin temeli atıldı. Milletvekillerimiz 30 sentetik sahayı inşa ettiriyor” dedi.

TURNUVA İLE 33 BİN GENCE ULAŞILDI

Başkan Uğur, bu yıl üçüncüsü düzenlenen turnuvanın Türkiye çapında ses getirerek dikkat çeken bir organizasyon olduğunu söyledi. Turnuvaya Balıkesir’in 20 ilçesinden 12-18 yaş arası gençlere hitap ettiğini belirten Başkan Uğur, “2014 yılında başlattığımız Mahalle Ligi turnuvası ile toplamda 33 bin sporcuya ulaştık. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak, merkezinde insanın olduğu bir hizmet anlayışı ile bu şehri emanet aldığımız çocuklarımıza, gençlerimize, emanetimizi layıkıyla teslim etmek bizim vazifemiz. Emanetimiz olan bu şehirde çocuklarımızın ve gençlerimizin; ülkesini seven, şehrine sahip çıkan ailesine, çevresine, okulda öğretmenlerine, sokakta büyüklerine saygılı, milli ve manevi değerlerimize yürekten bağlı nesiller olarak yetişmesi en büyük hayalimiz. Bunun için geleceğin nesillerini hem bedenen, hem ruhen sağlıklı, donanımlı, geniş ufuklu gençlere ihtiyacımız var” diye konuştu.

BAŞKAN UĞUR: “ŞEHRİN MARKA DEĞERİNİ YÜKSELTMEK İÇİN PROJELER HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Mahalle Ligi Futbol Turnuvası’nın gençlere spor yapma imkanı sunarken, aynı zamanda bir araya gelmeleri için önemli bir imkan sağladığını söyleyen Başkan Uğur konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sadece futbol oynamıyorlar bunun yanında birlikte vakit geçirerek takımlar birbirlerini kendi ilçelerinde misafir ediyorlar. Bu nedenle yıllarca sürecek dostlukların da temelini oluşturuyorlar.  Biz, Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimizin yaşadıkları şehrin güzelliklerini gezip görmesi için bu turnuvaları önemsiyoruz. Biz biliyoruz ki, bir şehrin imarı ve inşası yerel yönetimler olarak bizlerin temel görevidir. O yüzden göreve geldiğimiz günden beri Balıkesir’i gelişmiş kentler seviyesine çıkartmak, yaşadığımız şehrin marka değerini yükseltmek için birçok proje üretiyoruz. Şehrin geleceğine değer katacak vizyon projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Merkezinde insanın olmadığı bir hizmet anlayışının başarıya ulaşması mümkün değildir. Bizler Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak tüm hizmetlerimizi, tüm faaliyetlerimizi tasarlarken, planlarken bunu daima akılda tutuyor, planlarımızı daima bu şekilde yapıyoruz.

BÜYÜKŞEHİR’DEN AMATÖR SPORA 8.5 MİLYON LİRALIK DESTEK

Büyükşehir Belediyesi’nin spora ve sporculara yönelik desteklerinin devam ettiğini hatırlatan Başkan Uğur, “Mahalle Ligi Futbol Turnuvasını, okullara yaptığımız top dağıtımını ve göreve geldiğimizden bu güne amatör sporlara yaptığımız toplamda 8 milyon 527 bin TL. harcamayı bu amaçla yaptık. Biz, spora önem veriyoruz. İstiyoruz ki gençlerimiz hareket etsin. Enerjilerini harcamaları için sportif faaliyetlere katılsınlar. Spor yapma alışkanlığını erken yaşlarda kazansınlar.  Geçtiğimiz günlerde dağıtımını gerçekleştirdiğimiz 15 bin adet topu Balıkesir ilimizin tamamında toplam 712 okulumuza bizzat Büyükşehir Belediyemiz tarafından ulaştırıldı. En ücra köşede bulunan mahallelerimize dahi ulaştık” dedi.

ŞAMPİYON TAKIMLAR İNGİLTERE’DE MANCHESTER CITY MAÇINI İZLEYECEK

Gençler ve Yıldızlar gruplarında şampiyon olan takımların İngiltere’de Manchester City maçını izleyeceklerini söyleyen Başkan Uğur, “Her iki grupta da birinci olan takımlarımızı İngiltere’ye götürüyoruz. Manchester City takımının müsabakasını sporcularımızla birlikte tribünden seyredeceğiz. Finalde ikinci, üçüncü, dördüncü olan takımlarımızı da 30 Nisan‘da Bursaspor-Galatasaray karşılaşmasında tribünden beraber seyredeceğiz. Biz sporu her alanda desteklemeye devam ediyoruz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki tüm amatör spor kulüplerimize de aynı şekilde desteklerimiz devam ediyor. Spor’a ve sporcuya olan desteklerimiz tüm hızıyla devam edecek” şeklinde konuştu.

Başkan Uğur’un ardından milletvekili Kasım Bostan’da bir konuşma yaptı. Hükümetin gençlerin spor ile uğraşmaları için önemli yatırımlar yaptığını söyleyen Bostan, gençlerin ihmal edilmemesi gerektiğini belirtti.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Balıkesir'in neyi meşhur?
Sizce Balıkesir'in neyi meşhur?
Namaz Vakti 01 Kasım 2020
İmsak 06:05
Güneş 07:29
Öğle 12:57
İkindi 15:48
Akşam 18:15
Yatsı 19:34
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü