Dursunbeyin er meydanında kıran kırana güreş

Tarihi Kırkpınar'ı aratmayan organizasyonuyla bu yıl 79.cusu düzenlenen Dursunbey tarihi yağlı güreş müsabakalarında Başpehlivan Ali Gürbüz oldu.

Dursunbeyin er meydanında kıran kırana güreş

Dursunbey’de er meydanı bu yıl yine Kırkpınar’ı aratmadı. 38 Başpehlivan’nın mücadele ettiği müsabakaların sonunda Kırkpınar’ın yeni Balıkesirli başpehlivanlarından olan Ertuğrul Dağdeviren ve Ali Gürbüz karşılaştı.

Kırkpınar’ın formda ismi Ali Gürbüz rakibini sırt üstü yatırarak Dursunbey er meydanında zaferini ilan etti.

Yaklaşık 10 bin kişinin izlediği güreş müsabakalarında heyecan dolu anlar yaşanırken, misafirler cazgırlar tarafından tek tek anons edildi.

Güreşlerde pehlivanlar kıyasıya mücadele ederken, başaltında Gökan Öz birinci, Muhammet Günaydın ise ikinci oldu.

Başpehlivanlık güreşlerinde ise 38 pehlivan kıyasıya güreşti. Kıran kırana geçen mücadeleler sonunda Başpehlivanlığa bu yıl yükselen Balıkesirli Ertuğrul Dağdeviren ve Ali Gürbüz karşılaştı. Güreşin sonunda Ali Gürbüz rakibinin sırtını yere getirerek yıl 79. si düzenlenen Dursunbey tarihi yağlı güreş müsabakalarında Başpehlivanlığını ilan etti.

Öte yandan Dursunbey yağlı güreşlerinde ağalık açık arttırması yapıldı. Ağalık 110 bin TL ile Hüseyin Duman kazandı.

Güreş müsabakalarını Dursunbey Kaymakam vekili Murat Atıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Milletvekilleri Mustafa Canbey, Yavuz Subaşı, Ahmet Akın, Altıeylül, Kepsut, Savaştepe, Bigadiç, Karesi, Sındırgı, Burhaniye Belediye Başkanları, AK Parti Balıkesir il Başkanı Hasan Demiraslan, Dursunbey AK Parti İlçe Başkanı Üzeyir Sali, çeşitli kurum ve kuruluşların yetkilileri ile çok sayıda vatandaş takip etti.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2018, 00:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228