Balıkesir Büyükşehir Belediyesi “Sağlıklı toplumun temeli, sağlıklı aile ile sağlanır.” anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor. Ana hedefi toplumun temel yapısını oluşturan ailenin korunması ve aile birliğinin güçlendirilmesi olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Aile Destek Merkezi, ikinci şubesinin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta misafirlere, kadına şiddetle mücadelenin rengi turuncu çiçekli broşlar dağıtıldı.

Altıeylül ilçesinde hizmet verecek olan merkezden, 444 40 10 numaralı hattı arayarak Büyükşehir Belediyesi İletişim Merkezi’ne başvuru yapan tüm vatandaşlar ücretsiz olarak yararlanabilecek.  

 

ÜÇ İLÇEDE DAHA AÇILACAK

Sağlıklı iletişim yöntemlerini ve aile bireylerinin problem çözme becerilerini geliştirmek amacıyla uzman kadrosuyla hizmet veren ADEM’in yeni hizmet binasında da bireysel psikolojik danışmanlık, aile danışmanlığı, çocuk ve ergen terapileri danışmanlığı hizmetlerinin yanı sıra; küçük gruplarla sinema gösterileri, kitap okuma etkinlikleri, hukuki ve sosyal hizmetler mekanizmalarına yönlendirme kadın-aile destekli sunumlar ile konferanslar gerçekleştirilecek. Ayrıca 2022 yılında 3 ilçeye daha ADEM hizmet binası açılacak.

 

PANDEMİ DOLAYISIYLA TALEP ARTTI

Haziran 2019’da kurulan Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğünün hizmet ağını her geçen gün artırdığını söyleyen Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Serpil Kara “Pandemi birçok insan üzerinde psikolojik sorunlar yarattı. Bu sorunları yaşayan vatandaşlarımızın her geçen gün bizlere talebi arttı. Başkanımız Yücel Yılmaz’ın kadın ve aileye verdiği önemi biliyor gerçekleştirdiğimiz her çalışmada bu konulara daha çok ağırlık veriyoruz. Karesi ve Altıeylül ilçelerinde başlamış olan bu yolculuğu açılmasını planladığımız 3 ilçemizle beraber daha da ileriye götüreceğiz.” dedi.

 

SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN

EN GÜZEL ÖRNEKLERİNDEN

Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden bir tanesi olan bir hizmetinin daha açılışında bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirten AK Parti Balıkesir Milletvekili ve MKYK Üyesi Belgin Uygur “Güçlü kadın, güçlü aile ve güçlü toplum anlayışından hareketle kadını her alanda güçlendirmek için dev adımları bir bir atıyoruz. Aile Destek Merkezleri de kadının güçlendirilmesi, iş ve aile yaşamının uyumlaştırılması anlamında önemli hizmetlerden bir tanesi. TBMM’de de Kadın-Erkek Fırsat eşitliği Komisyonu üyesiyim, bu alanda çalışmaların içerisinde yer alıyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a böyle bir hizmeti hayata geçirdiği için çok teşekkür ediyorum.” dedi.  

Büyükşehir Belediyesi’nin güzel ve anlamlı hizmet binasının açılışına bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Vali Hasan Şıldak’ın eşi Fatma Nur Şıldak, hizmet binasının hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın eşi Mehtap Yılmaz’ın eşliğinde; Milletvekili Belgin Uygur,  il protokolünün eşleri, kadın meclis üyeleri ve kadın siyasi parti temsilcilerinin eşliğinde açılış kurdelesi kesilerek hizmet binası gezildi.

Editör: Haber Merkezi