banner324

banner319

banner307

banner325

05.06.2021, 22:16

MİLLETİMİZ KARARINI ÇOKTAN VERDİ!

Her zaman ve her olumsuz olaydan sonra söylediğimiz pek çok atasözümüz ve atasözü mahiyetinde kullandığımız sözcükler vardır. Bunlardan belki de en önemlilerinden birisi ; ‘’Tarihten veya geçmişten ibret alınsaydı, hatalar hiç tekerrür eder miydi’’ ibaresidir.

1000 yılı aşkın süredir Selçuklu ecdadımızdan, Osmanlı ecdadımıza ve nihayet Osmanlı ecdadımızdan Türkiye Cumhuriyetine gelinceye kadar devletlerimiz geçmişten ibret ve ders almadıkları için birçok badireler atlatarak günümüze kadar gelebildik.

Hıristiyanofobinin günümüzdeki temsilcileri Batı dünyasının zalim, müstekbir ve emperyalist temsilcilerinin, son Türk devletine ve özellikle Devlet Başkanımız Tayyip Bey’e tahammüllerinin olmadığı bilinen bir gerçek. Çünkü Tayyip Bey alışılmışların dışında bir Devlet Başkanı. Doğruya doğru eğriye eğri ve zalimin yüzüne ‘’ siz masum çocukları ve savunmasız insanları öldürmesini çok iyi bilirsiniz’’ diyebilen bir Başkan.

Anlaşılamayan nokta; Ak Parti Hükümetine ve özellikle Tayyip Bey’e düşmanlıkta sınır tanımayan ve hâlâ emperyalistlerin içimizdeki uzantılarının kayığına binerek, emperyalistler hesabına boşa kürek çeken arkadaşlarımızın ibretlik halleridir.

Unutulmaması gereken bir başka gerçek ise; tarihin tozlu sayfalarında yerini almış olan 16 Türk Devletinin dış düşmanlar tarafından değil, düşmanlarımıza alet olan ve onlar hesabına bilinçsizce kürek sallayanların çıkardığı iç isyanlar, iç müdahaleler, darbeler ve muhtıralarla yıkılıp gittikleri gerçeğidir. Hal böyle olunca kendimize haklı olarak sormalıyız; Bizim paylaşamadığımız şey nedir?

Ak Parti ve Devlet Başkanımız Tayyip Bey’le devletimizin aldığı merhale meydanda. Dünya ekonomik dar boğazda kıvranırken, Türkiye’nin Ekonomide, Sanayide özellikle silâh sanayinde ve çağımızın en modern insani ihtiyaçlarının giderilmesinde, dünyanın önde gelen Devletlerini solladığının ne zaman farkına varabileceğiz.?

Erbakan hocamızın kuruluşunu yaptığı ve Tayyip Bey’in tüm gücüyle devam ettirdiği ASELSAN, ROKETSAN, HAVELSAN, TÜBİTAK ve daha birçok özel şirket, yerli silah sanayi alanında çok ciddi atılımlar yapıyorlar. Milli harp sanayi konusunda Tankından tüfeğine, Füzesinden hava araçlarımıza kadar İHA’lar, SİHA’lar da büyük mesafeler alındı. Hatta Milli yolcu uçağımız ve Milli savaş uçaklarımızın çalışmaları hızla devam ediyor.

Birleşmiş Milletler raporlarına bakıldığında Türkiye’nin kendi SİHA ve İHA programını nasıl kurduğuna akıl erdiremiyorlar. İHA ve SİHA’ların Suriye, Libya ve Karabağ’da Rus destekli Ermenilere karşı muazzam bir üstünlük kurduğu bilinen bir geçek. Türk İHA ve SİHA ları almak için Fas, Tunus, Katar ve Suudi Arabistan yanı sıra Kuzey Afrika ülkelerinin pek çoğu Türkiye’de üretilen askeri teknolojiye sahip olabilmek için yarışıyorlar.

Tayyip Bey ve Ak Partiyle yakaladığımız bu ivme (hızın zamana göre büyüklüğü) Tayyip Bey ve Ak Parti dışında hangi lider ve hangi Parti ile devam ettirilebilinir ki?

Bunu başta ABD olmak üzere tüm emperyalistler bildiği için ille de Tayyip Bey gitsin de yerine kim gelirse gelsin uğraşındalar. Peki devamlı olarak ‘’alnı secdeliler’’ dediğimiz dostlarımız bu gerçeği neden göremiyorlar. Nasıl oluyor da CHP, HDP, İP ve daha rüştünü ispatlayamamış Ak Parti kaçaklarına koltuk değneği olabiliyorlar anlamak mümkün değil.

Tayyip Bey düşmanlığında birinciliği hiç kimseye kaptırmamak için ellerinden gelen tüm gayretlerini sarf edenler unutmamalıdır ki, güneş balçıkla sıvanmaz. Onlar kabul etmese de dünya Devletleri Türk İHA ve SİHA ları yanı sıra, Türk Atak helikopterleri, Türk Tank ve füzeleri, yüzde 100 Türk yapımı gemi ve Kruvazör almak için sıraya girdiler bile. Polonya, Macaristan, Azerbaycan, Pakistan, Kuzey Kıbrıs’ın verdiği siparişler tezgâha kondu, teslim tarihleri belirlendi. Bu hamleler karşısında emperyalist Avrupa devletleri sevinemiyorlar bunu anladık. Peki, ‘’alnı secdeliler’’ diye tarif edilen uyurgezerler neden sevinemiyorlar?

Dünya Ekonomisi Corona 19 un pençesinde kıvranırken, Ekonomimizin dik duruşuna sevinemediler, Silâh sanayimizdeki atılımlarımıza sevinemiyorlar, Dünya şahaseri Çamlıca camiine sevinemediler, Sultan Fatih’in vakfiyesi gereği yeniden cami statüsüne kavuşturularak Müslümanların hizmetine sunulan Ayasofya camiinin açılışına sevinemediler, Taksimde 16 kilise ve bir havranın arasında yükselen Taksim camiine sevinemedikleri gibi, yayın organları gazetelerinde bir iki satırla geçiştirmeye çalıştılar.

Bu şekilde haber verişiniz gazetenize yakıştı mı? Dediğimizde ise, Facebookta hakaretlerin biri bin para. Hâlbuki rahmetli Erbakan hocamızla birlikte yıllarca ‘’Ayasofya açılsın Taksime cami yapılsın’’ diye meydanları inletmiştik.

Unutulmamalıdır ki, bu hal ve tavırlarıyla Milletimize güven veremedikleri için Binde 6 larda, Yüzde 2 lerde takılıp kaldılar. Söylem ve hareketleriyle millet nazarında sıfırı tükettiklerinin de hala farkında değiller.

Hükümet yetkililerinin dikkat edeceği bir diğer konu ise; ABD başkanı yaşlı beyaz adamın, ‘’Tayyip Beyi devirmek için Türk muhalefetine destek vereceğiz’’ yönlü tehditvari söylemidir.

Yaşlı beyaz adamın aylar öncesinden Ana ve yavru muhalefete vereceğini ilân ettiği destek parasal olabilir, mafyaları silahlandırma şeklinde olabilir, Ordu göreve diye pankart açan kokanaları sokaklara dökme şeklinde olabilir, 27 Mayısvari talebeleri kışkırtp sokaklara dökme veya gezi olayları militanlarını ayaklandırma şeklinde olabilir. Hatta ikide bir, gece yarısı ültimatomlarıyla ünlü ve ABD nin hâlâ ‘’Bizim çocuklar’’ dediği, yaşlı ve fakat emperyalist ABD nin gözünde halâ çocuk olan yaşı kemâle erememiş(!) emekli Paşalarla işbirliği şeklinde bile olabilir! Bu sebeple dost görünümlü ve fakat kobra yılanı karakterli cibilliyetsiz Hıristiyanofobi ajanları ve yerli işbirlikçileri hafife alınmamalı ve dikkatle izlenmelidir.

Tayyip Beyle şaha kalkan Türkiye Cumhuriyetinin, dünya piyasasında ve özellikle silâh sanayinde Avrupa pazarına girmesini, Nato ülkeleriyle milyar dolarlık anlaşmalar yapmasını beyaz adam kolay kolay kabul etmese de, zaman bizim lehimize işliyor. Çünkü Polonya, Macaristan, Azerbaycan, Pakistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Devletiyle yaptığımız anlaşmalarla surlarda açtığımız gedik her geçen gün daha bir büyüyor. İşte beyaz adam ve güdümündeki Avrupa Devletleri bu sebeple ille de Tayyip Bey gitsin, yerine kim gelirse gelsin derdindeler.

Adamlar Türk insanını ve dolayısıyla Tayyip Beyi ölümüne analiz etmişler. Tayyip Bey de bir Fatih, bir Yavuz, bir Sultan Süleyman, bir Sultan Murat karakteri olduğunun farkındalar. Bu sebeple onlar için mutlaka Tayyip Bey gitmeli ki, Müslüman Türk’ün inkişafı sekteye uğrasın, Tayyip Bey’in Yeniden Büyük Türkiye ideali durdurulsun. Çünkü biliyorlar ki, At sahibine göre kişner!

Emperyalistlerin ayrıca bildikleri bir diğer gerçek ise, Tayyip Bey Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanlığı koltuğunda ve Ak Parti de iktidarda olduğu sürece boruları ötmeyecek, Türkiye hizaya getirilemeyecek. O halde ille de Tayyip Bey gitsin..! Bu haliyle Ak Parti iktidarda kalsa da olabilir amma Tayyip Bey mutlaka gitmeli..! Hani derler ya Aç tavuk rüyasında kendini darı ambarında görürmüş.

Dış güçler ve Dış güçlerin içimizdeki yerli ajanları ve ortakları da bu görüşte. Bizim anlayamadığımız ise, bize yakın olduklarını zannettiğimiz ‘’alnı secdelilerin’’ bunlara nasıl destek ve alet olabildikleridir. Bremen mızıkacıları gibi koro halinde ille de Tayyip Bey gitsin, yerine kim gelirse gelsin derdindeler.

Hâlbuki milletimiz kararını çoktan verdi; Tayyip Bey ve Ak Parti devletimizin başında İLÂNİHAYE kalacak. Yaşlı beyaz adamın destek ve korumasındaki gayrı milli muhalefet yanı sıra, emperyalistlerin destekledikleri muarızları ve Milli görüşün fotokopileri gidecek.!

Yorumlar (8)
Hızır Yıldırım 1 hafta önce
Mükemmel bir yazı kaleme almışsınız yine Nevzat bey. Tebrik ederim isterdim ki verdiğiniz mesajı muhatapları alabilsin ama kendilerinden bunu beklemiyorum çünkü akılları Biden tarafından gelecek nemalarda. Allah akıl fikir sağlığı versin.
Turgut Adilay 6 gün önce
Yüreğinize ve kaleminize sağlık Nevzat Bey
Nurcan Batur 6 gün önce
Amin
Nurcan Batur 6 gün önce
Amin. Allah yar ve yardımcısı olsun
Nurcan Batur 6 gün önce
Amin. Allah yar ve yardımcısı olsun
Yakup Dilekci 6 gün önce
Tayip sonsuza dek yaşadığı müdetce yanında ve arkasındayım inşAllah bundan sonrada inançlı bir liderlereri (Tayip gibi) çok daha görme dileği ile cenabı Allahtan niyaz ederim İnşAllah
Şemsettin EMEKTAR 6 gün önce
Şemsettin EMEKTAR Düşmanım derdi Türkiye.
İçimizdeki lerin anlamak istemediği konu Tayyip düşmanlığı. Akıl süzgeci tıkalı olduğu için, Tayyip düşmanlığı vatan hainliği ne götürdüğünü anlayamiyorlar. Yada vatana millete hayırlı iş yapmaktan Allah nasiplerini kesmiş olabilir..
Nurcan Batur 6 gün önce
Amin
18°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Balıkesir denildiğinde aklına ilk gelen nedir?
Balıkesir denildiğinde aklına ilk gelen nedir?
Namaz Vakti 14 Haziran 2021
İmsak 03:39
Güneş 05:33
Öğle 13:14
İkindi 17:11
Akşam 20:44
Yatsı 22:30
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@