Balıkesir'de gazeteci Levent Uysal'a silahlı saldırı!

Marmara Yerel Hizmet dergisi ile Balıkesir Yenigün internet haber sitesinin sahibi gazeteci Levent Uysal silahlı saldırıya uğradı.

Balıkesir'de gazeteci Levent Uysal'a silahlı saldırı!

BALIKESİRSPOR eski kalecisi gazeteci Levent Uysal'a silahlı saldırı düzenlendi.

Uysal, sahibi olduğu Yenigün gazetesininin yazılısı baskısını sona erdirdikten sonra gazeteciliği balikesiryenigun.com adlı internet sitesi ve https://www.facebook.com/BALIKESIRYENIGUN/ sayfasındaki paylaşımlarıyla sürdürüyordu.

HEDEF GÖSTERİLİYORDU

İlginç olduğu kadar çarpıcı paylaşımlarıyla dikkat çeken Levent Uysal, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce ayağından vuruldu. Uysal, sosyal medyadaki bazı fake (gerçekliği olmayan) hesaplar tarafından da hedef gösteriliyordu. 

GAZETECİLER CEMİYETİ KINADI

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Yönetim Kurulu saldırıyı yaptığı açıklamayla kınadı. 

Cemiyetin açıklaması şöyle: 

Marmara Yerel Hizmet Dergisi ve Balıkesir Yenigün internet haber sitesi sahibi gazeteci Levent Uysal, evinin önünde silahlı saldırıya uğradı.

Motorsiklet ile olay yerine gelen ve kafalarında kask bulunan iki tetikçi, adres sorma bahanesiyle yaklaştıkları meslektaşımıza tabancayla ateş etti.

Saldırganlar olay yerinden kaçtı.

Ayağından yaralanan Levent Uysal, Balıkesir Şehir Hastanesinde tedavi altına alındı.

Arkadaşımızın sağlık durumu iyi.

ORGANİZE SALDIRI

Bu arada tetikçilerin Bahçelievler Mahallesi İşkur Caddesi üzerindeki arkadaşımızın evi önünde gündüz saatlerinde keşif yaptıklarının ortaya çıkması olayın planlı ve organize olduğunu gösteriyor.

Halkın haber alma hakkına yönelik ciddi bir tehdit gördüğümüz bu planlı ve organize edilmiş saldırıyı meslektaşımız şahsında tüm camiamıza yapılmış görmekteyiz.

Gerekçesi ne olursa olsun görevleri habercilik olan gazetecilere yönelik saldırıları şiddetle kınıyoruz.

Meslektaşımıza acil şifalar diliyor, olayın faillerinin bir an önce yakalanarak yargıya teslim edilmesini bekliyor, gazetecilerin daha huzurlu ortamda görev yapmasını temenni ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2019, 23:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner151