El Kaide'yi kim kurdu? Neden kurdu?
Bu örgüt bombalar patlattı, dünyayı salladı ama hiç görünmedi. Gören, bilen yoktu. Ama vardı! Mağaradan dünyaya ayar veren bir CIA operasyonuydu. Siyasi bir hedefi yoktu! Ama saldırıyordu. Tek amacı İSLAM'ı ve MÜSLÜMÜNLAR'ı şiddetle terörle yan yana getirmekti. 
 Neden ama? 
Yanıldığımız konu tam da burasıydı. Bunu anlamakta zorlandığımız için diğer noktaları da kaçırıyorduk. 
 Kaçırmayalım! 
PARAYI 
elinde tutan ailelerin "ILIMLI İSLAM" diye bir modeli vardı. Buradaki amaç açık ve netti. İslam'ı KAPİTALİZMLE uyumlu hale getirip finans dünyasının içinde mızıkçılık yapmasını önlemekti. Hatırlayın bizdeki cemaatleri... Dergi kapaklarındaki kızları kapatır, gizler kendi yapısı içinde görünmesini istemezdi. Televizyon pek çok yapı da yasaktı. İzlenmezdi. Ama oyunu kuranlar hızlı adım atıyordu. Önce bizim cemaatlere gazetetelevizyon kurdurdular. İlk para toplama işi buydu. Arkasından "FAİZLE uyumlu hale gelsin" diye de banka sahibi olmaları için kapıyı araladılar... 
 Türkiye'de faizle gerçek anlamda mücadele eden kimdi? 
Tayyip Erdoğan! Bu nedenle saldırı altındaydı! 
 Oyunu kim kurdu?
ANGLO-SAKSON aklı medeniyetleri kapıştırmak istiyordu. Ülkelerin, devletlerin değilKÜLTÜRLERİN çatışacağını söylüyordu. Aynı Amerika'nın içinden çıkan başka bir yapı da "ILIMLISI, ILIMSIZI" olmaz diyerek El Kaide üzerinden IŞİD üzerinden Müslümanlar'ı merkeze çekiyordu! Operasyon buydu aslında. Terör örgütleri büyük amaçlarda kullanılan küçük aparatlardı. İslam'a sızan YABANCILARI etkisizleştirmek için Amerika, Rusya ile geliyordu. Dünyanın her yerinde bu yapıya BASINÇ uyguluyorlardı. 
 İngiliz basını PYD-YPG'ye karşı vurulan darbeden çok keyif alıyordu? Neden destekliyorlardı?
İşlerine geldiği için! Akıllarından "Türkiye vursun ki asla ve kat'a TÜRK-KÜRT bir araya gelemesin!" diye geçiriyorlardı. Ankara bu oyuna düşmezdi. Ama bunları istediği Türkiye'nin kendine benzemeyeni itmesi kabul etmemesiydi. Bunu yaptığınız an zatenBÜYÜME şansınız ortadan kalkıyordu. 
 Ruslar neden Suriye'yi vuruyordu?
İnsanları Avrupa'ya göçe zorlamak ve en güçlü rakiplerini yıkmak için... 
 İngiltere bu nedenle mi AB içinde kalmayı tartışıyordu? 
Times gazetesi, İngiltere Forbes listesinde yer alan 200 patronu tarafından gazeteye gönderilen bir mektuba yer verdi. Yaklaşık 2 milyon kişiye iş sağlayan şirketlerin patronları, Avrupa Birliği üyeliğinden ayrılma durumunda 1 milyona yakın kişinin işsiz kalacağını ilan etti. İlk yüzde yer alan 36 şirket "Avrupa Birliği'nde kalalım!" diyerek Cameron'a baskı yaptı. Bu 36 şirketin değeri diğer 64 şirketin 40 katıydı! 
 Yani? 
Göç sürdükçe, insanlar geldikçe Avrupa'nın bir arada kalma şansı yoktu. Şirketlerin gücü de buna yetmeyecekti. Shell, BP, BAE Systems, Virgin, HSBC, Barclays, British Telecommunications (BT) gibi İngiltere'nin en güçlü şirketleri, AB'de kalmayı destekliyordu. Tesco ve Sainsbury gibi zincirler de sessiz kalarak "kalalım" diyordu! 
 Göç dalgası Avrupa'yı vuracaksa sonuçta ne olacaktı? 
Avrupa'nın İslam coğrafyasıyla ilişkisi kesilecekti. Amerika ne Charlie Hebdo, ne Paris katliamında iz bırakmıyordu. Kendisi yoktu. KÖTÜ İSLAMCI TERÖRİST DAEŞ vardı! Kendisiydi aslında o! Ama yoktu. Avrupa ile Müslümanlar'ın arasını açıyordu. Hem Müslümanlar'ı kötü gösteriyor hem de AB'nin dağılması için kullanıyordu. Kafa kesenler, bomba yağdıranlar Müslüman değildi! Ama ALGI herşeydi! 
 Sonra? 
Sonra İSLAMİ HAREKETLERİ bitireceklerdi. Müslüman eşittir terörist algısı meydana getirildi. Bu İSLAMİ AKILI hayattan silme operasyonuydu. Kişisel İslam olacak ama sarsılmaz bir TEMEL olarak yaşamasına izin vermeyeceklerdi. Bunu istiyorlardı ve amaçlıyorlardı! Hedefleri buydu! 
 Kürt meselesine nasıl bakıyordu bu adamlar? 
Türk ve Kürt'ü yan yana görmek istiyorlardı. Hatta PKK gibi MARKSİST örgütleri İslam'ın yoğun yaşandığı bölgede kuruyorlardı. Bölgedeki İslam'ı dengeye oturtmak için. PKK, YPG ya da PYD SOL'du! Kürtler'i SOL tarafa alıp Ankara'ya bağlamak istiyorlardı. Bunu yapmak için de şimdilerde Rusya'yı göreve çağırıyorlardı. Esad'a hayat vererek bize "Herkesi kucaklayın. Tek sese yer yok!" mesajı yolluyorlardı. Türkiye büyürken farklı seslerle yürüsün isteniyordu! Osmanlı gibi! ABD gibi... 
 Neden peki?
Çünkü dolar'ın rezerv para olabilmesi, Avrupa'nın Ortadoğu'dan çıkarılması ve izlerinin silinmesi için Türkiye'nin büyümesi şarttı. 
 Ama bugün sıkıntılı bir tablo var? Bu nedir?
Bu bugünlük! Yarın değişecek. 
 Ne değişecek?
Huntington'un tezine göre Türkiye 'kararsız'dı! Yalnız ülkeydi! Amerika, Rusya'yı da yanına alıp "Hayır bizim yanımızda" diyecekti. Ankara'nın Avrupa ile yakınlaşmasına asla katlanamazlardı. Geri adım atacaklardı! Denge yarın bambaşka olacaktı. Ankara'yı kaybetmek geleceklerini kaybetmekti! Mesela düşen Rus uçağındaki PİLOTU DAEŞöldürdü. Ruslar bildiği halde bunu sakladı... Bugünlük tabii... 
 Peki PYD-YPG olayı nedir?
Bir terör örgütü, silahla bitirilemez. Hele Türkiye gibi kilit bir ülkeyi hedef almışsa... Arkasında her güç vardır. Bir örgütü bitirmek için sızmak, ele geçirmek ve satın almak gerekir. Suriye'nin kuzeyi denilen kısımda ekmek bulamazsın su bulamazsın! Ekonomik yapı sıfır bile değil. Bizim istihbarat yakında bunları SATIN ALACAK. Satın alma, anlaşma demektir. Bakarsınız bir süre sonra yani TÜRK-KÜRT ilişkisi sağlıklı zemine oturunca, PYD Esad'ın can düşmanı olur. Dün Salih Müslim Ankara'ya gelmiyor muydu? Geliyordu! Yarın bu denge de değişecek. 
 Peki Türkiye paylaşılamayacak kadar değerli miydi? 
Hiç şüphen olmasın! Kimse sırtını dönemez. Tarihimiz buna izin vermez. Bunu bilirler. 
 Peki Rusya'nın hareketlerini engelleyen ve şaşırtan cihazlarımız olduğu söyleniyor. Nedir bu? 
Var. Geçtiğimiz günlerde Rusya Hazar'dan bir füze fırlattı. Hedef Suriye olduğu halde İran topraklarına düştü! Garip değil mi? Son günlerde de Rus uçakları yanlış yerleri vurmaya başladı. PYD hedef oldu bir anda! Başka sürprizler de var! Kendisini değiştiren herkesi değiştirebilir. Türkiye bunu yapıyor... En iyi yabancılar bilir! 
 Son soru! Nereye gidiyoruz?
İstemesek bile büyük bir ülke olacağız. Önce içeride kucaklaşmayı öğrenmemiz gerekecek. Biraz zaman alacak ama olacak. Sonra bölge bize akacak. Türkiye'nin model olduğu bir dönem gelecek. Paramız, filmimiz, kültürümüz, otellerimiz, alış-veriş merkezlerimiz, aktörlerimiz, siyasetçilerimiz, futbolcularımız yani markalarımız bölgeyi kuşatacak. Olması gereken de budur! Bunu bizden başka yapacak güç olmadığı için yine biz geleceğiz... Şimdi yaşadıklarımız film öncesindeki reklamlar... Atacağımız küçük birkaç doğru adım bizi fırlatacak... Bunun için her şey hazır! Amerika susuyor Rusya vuruyor! Peki sınırları çizen Avrupa nerede? Yok değil mi? Ruslar çekilince ne olacak dersiniz? Düşünün! Unutmadan Amerika, Irak'a, Afganistan'a girerken Rusya sustu, şimdi de görev gereği 
Washington susuyor!