Balıkesir'e UÇUŞ teşviği

SİVİL Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), uçuşların tüm ülkeye yayılması amacıyla iç hatlarda sefer yapan 6 havayolu şirketi için yeni teşvik başlattı

Balıkesir'e UÇUŞ teşviği
SİVİL Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), uçuşların tüm ülkeye yayılması amacıyla iç hatlarda sefer yapan 6 havayolu şirketi için yeni teşvik başlattı. 2013 yılından itibaren teşvik edilen hatlar arasında Balıkesir'de bulunuyor. Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Balıkesir Koca Seyit Havalimanına uçuş yapacak olan firma bu teşvikten yararlanacak.
Düzenleme ile iç hatlarda ana merkez olan; İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir Adnan Menderes, Ankara Esenboğa ve Antalya Havaalanları'ndan sürekli uçuş hizmeti verilmeyen güzergahlara sefer düzenleyen şirketlere ayrıcalık tanındı.
Yılbaşından itibaren uygulanacak teşvik kapsamında yayınlanan genelgede; yolcu talep, mağduriyet ve memnuniyetleri de dikkate alınarak havayolları, uçuş izin başvurusu yaptığı hatlarda, yaz tarife döneminde başlamak üzere haftalık en az 3 sefer düzenleyecek. Uçuş izni onaylanan hatlarda o hattı ilgili havayolu dışında başka havayolu şirketi kullanamayacak. İzin alan şirkete, hattı geliştirmesi için 2 yıl süre tanındı.
Ayrıca teşvik edilen iç hattı alan havayolu şirketine buradan dış hatta düzenlenecek seferler için öncelik verilecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228