Balıkesir'de PKK/KCK propagandasına 17 gözaltı

Balıkesir ve ilçelerinde sosyal medyada terör propagandası yapan şahıslara yönelik Polis ve Jandarmanın ayrı ayrı düzenlediği operasyonda 17 kişi gözaltına alındı.

Balıkesir'de PKK/KCK propagandasına 17 gözaltı

Operasyonla ilgili şu bilgi verildi:

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca "PKK/KCK Silahlı Terör Örgütünün Faaliyetlerinin Deşifre Edilmesi"ne yönelik yapılan istihbarî çalışmalar sonucunda;

PKK/KCK Terör Örgütünün sosyal medya üzerinden propagandasını yapan şahıslara yönelik icra edilen eş zamanlı operasyonda;

Bandırma ilçesi Ayyıldız mahallesinde K.K. ve M.G., Paşakent mahallesinde L.İ. ile Paşakonak mahallesinde Y.D. isimli şüpheliler,

Burhaniye ilçesi Cumhuriyet mahallesinde A.F. ve N.Ç. ile Kocacami mahallesinde M.R.K. isimli şüpheliler,

Gönen ilçesi Karşıyaka mahallesinde S.K. isimli şüpheli yakalanmışlardır.

Adı geçen şüphelilerin ev ve eklentilerinde Adli makamlardan alınan arama kararları gereği yapılan aramalar sonucunda; Adli makamlarca basım, dağıtım ve satışının yasaklanmasına, toplatılmasına ve el konulmasına karar verilen (4) adet yazılı/basılı doküman (2 adet dergi ve 2 adet kitap) ile (1) adet dijital materyal (CD) ele geçirilmiştir.

Ayrıca şüphelilerin evlerinde yapılan arama sırasında ele geçirilen (9) adet cep telefonu, (8) adet sim kart, (6) adet Hard disk, (5) adet hafıza kartı, (4) adet dizüstü bilgisayar, (1) adet tablet bilgisayar ve  (4) adet CD'ye incelenmek üzere el konulmuştur.

Bu olaylarla ilgili olarak Adli makamların talimatıyla K.K., M.G., L.İ., Y.D., A.F., N.Ç. ve S.K. isimli şüpheliler yakalanarak gözaltına alınmış olup haklarında yasal işlem başlatılmıştır.

POLİS DE 9 KİŞİYİ GÖZALTINA ALDI

Edremit-Burhaniye-Bandırma Cumhuriyet Başsavcılıklarınca yürütülen soruşturmalar kapsamında "PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü Propagandası Yapmak" suçundan Edremit ilçesinde (10), Burhaniye ilçesinde (2), Bandırma İlçesinde (1) olmak üzere toplam (13) şüpheliye yönelik Edremit-Burhaniye-Bandırma Tem Büro Amirliklerince gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon neticesi Edremit ilçemizde (7), Bandırma ilçemizde (1), Burhaniye ilçemizde (1) olmak üzere toplam (9) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış olup firari (4) şüpheliden (2)'si yurtdışında olması sebebiyle yakalanmaları mümkün olmamış (2) şahsın ise yakalama çalışmaları devam etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 16:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228