Balıkesirliler düşmanı böyle püskürttü!

Kurtuluş günü töreninde izleyenlerin üzerlerine doğru koşuşturan tülütabaklar kimi zaman korkuturken, kimi zamanda eğlendirerek kurtuluş günü törenini renklendirdi.

Balıkesirliler düşmanı böyle püskürttü!

Balıkesir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 88. yılı törenlere kutlandı.

Kentin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü dolayısıyla Atatürk Stadı önünde tören düzenlendi.

Törene Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, Belediye Başkanı İsmail Ok, Garnizon ve Okullar Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Özgün, CHP Balıkesir Milletvekilleri Hüseyin Pazarcı, Ergün Aydoğan ve MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Arslan, Ok ve Özkılıç, üzeri açık araçtan vatandaşları selamladı. 

İsmail Ok, yaptığı konuşmada, 1. Dünya Savaşı'nın ardından emperyalist güçlerin Osmanlı Devleti'nin önüne adı ''Sevr'' olan bir fatura koyduklarını belirterek, ''Bu durumda Türk milletinin önünde 2 yol kalmıştı. Ya boyun eğip meçhul olan sona doğru yol alacaklardı, ya da aslına, karakterine uygun bir şekilde vatanın karşıyaka bağımsızlığını kurtarıp hür ve bağımsız yaşamanın gereğini yapacaklardı. Sonuçta doğru olan yapıldı'' dedi.

Törende daha sonra resmi geçit yapıldı. Avcılar Kulübünün havalı tüfeklerle havaya ateş açması vatandaşlardan büyük alkış alırken, kurtuluş törenlerinin vazgeçilmez unsurlarından olan ''Tülütabaklar'' grubu, oyun havası eşliğinde geçişlerini tamamlamalarının ardından vatandaşın yüzlerini boyadı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228