Baro'da SOL ititfak kazandı

Balıkesir Barosu'nda sol grubun destekleği Muzaffer Mavuk, rakibini kılpayı geride bırakırken, listesini deldirdi.

Baro'da SOL ititfak kazandı

Balıkesir Barosu Olağan Genel Kurulu'nda Başkan Muzaffer Mavuk, 13 oy farkla üçüncü defa seçildi. Hafta sonu yapılan seçimde, Mavuk ile Hakan Berk yarıştı. Mavuk ve yeni ekibi, iki yıl görev yapacak.

İki dönemdir başkanlık görevini yürüten Muzaffer Mavuk'un karşısına, Berk rakip olarak çıktı. Baroya kayıtlı 730 avukattan 571'inin oy kullandığı seçimde Muzaffer Mavuk 287, Berk ise 274 oy aldı. Balıkesir merkez ve ilçelerindeki avukatlar, sandıklarda gün boyu oy kullandı.

Genel kurulda baro başkanı, 10 yönetim kurulu üyesi, 5 disiplin kurulu üyesi, 3 denetim kurulu üyesi ve Türkiye Barolar Birliği (TBB) seçimi için 4 delege seçildi. Mavuk'un yönetim kurulu ve TBB listesi delindi. Yönetim kurulu listesine, Hakan Berk'in listesinden Erol Kayabay ve Bülent Onaylı girdi. TBB listesine de yine Berk'in listesinden Bülent Özaşçı, Kemal Çelikboya ve Ömer Nurettin Erdim girdi.

Seçimlere bağımsız yönetim kurulu üyesi adayı olarak giren Balıkesir Hukukçular Derneği (BHD) Başkanı Mustafa Kalınoğlu ise 205 oy aldı ancak yönetime giremedi.

Balıkesir Barosu Başkanı Muzaffer Mavuk'un listesinde şu isimler yer alıyor:

Yönetim Kurulu:

Yaşar Meyvacı, Şeref Çömezoğlu, Turay Demiralp, Namık Havutça, Sedat Koç, Engin Ada, Faruk Can, Aslı Çallıoğlu, Bülent Onaylı ve Erol Kayabay.

Disiplin Kurulu:

Feridun Tağa, Asuman Korzay, Hanife Kızılcık, Erdal Şenay ve Gökhan Özer.

Denetleme Kurulu:

Ahmet Çandar, Murat Somuncuoğlu ve Uğur Tülü.

TBB delegeleri:

Bülent Özaşçı, Müslüm Yulaf, Kemal Çelikboya ve Ömer Nurettin Erdim.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228