Bayramlaşma geleneğinde bir tabu böyle yıkıldı!

Balıkesir'de bugüne değin Valilik bahçesi veya Öğretmen Evinde gerçekleşen bayramlaşma bu Kurban'da öne çekildi, merasim yeri olarak Zağanos Paşa Cami bahçesi tercih edildi. Protokol üyeleri kılınan bayram namazının ardından avluda cemaatle bayramlaştı.

Bayramlaşma geleneğinde bir tabu böyle yıkıldı!

BALIKESİR AİLESİ YİNE EL ELE
Balıkesir'de Kurban Bayramı bayramlaşma töreni Zağnos Paşa Camii bahçesinde yapıldı. Vali Ersin Yazıcı ve protokol üyeleri cami avlusunda vatandaşlarla bayramlaştı.


Bayram namazı sonrası düzenlenen tebrik programında halk ile Devlet ricali bir araya gelerek bayram güzelliğine yakışır bir kutlama yaptı.
Vali Ersin Yazıcı,  Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kınay, Kara Astsubay MYO Komutanı Tuğgeneral Gültekin Yaralı, Balıkesir Merkez Komutanı Piyade Albay Evren Ünal, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve diğer protokol üyeleri namaz sonrası cami avlusunda vatandaşla bayramlaştı.


BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU
Bayram ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşan Vali Ersin Yazıcı, vatandaşların bayramlarını kutlayarak, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. Bayram günlerinde sevincin doruğa çıktığını belirten Vali Yazıcı, bayram kutlamasına vatandaşların yoğun katılımının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.


HALKIMIZLA BERABER OLDUK. ÇOK MUTLUYUZ
Bayramların, geleceğe beslenen umudun yeşerdiği müstesna günler olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Bugün Balıkesirli hemşehrilerimizle ve tüm devlet dairelerinin müdürleriyle birlikte bayramlaştık. Halkımızla beraber olduk onun için çok mutluyuz. Her bayram geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma programımızda vatandaşlarımızla kucaklaştık." dedi.


Bayramlaşmanın ardından Zağanos Paşa Türbesine geçilerek burada ecdamız ile şehiterimizin ruhuna fatiha okundu.

TÜM ŞEHİTLERİMİZİ SAYGIYLA, RAHMETLE ANIYORUZ
Kurban Bayramı'nın Balıkesir'e, devletimize, milletimize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni eden Vali Ersin Yazıcı, "Kurban Bayramı vesilesiyle bir kez daha tüm şehitlerimizi saygıyla, rahmetle anıyoruz. Kurban Bayramı'nın; Balıkesir'imizin, Devletimizin, milletimizin, tüm insanlığın ve dünyamızın barış, huzur ve sonsuz mutluluğa kavuşmasına vesile olmasını diler, bütün Balıkesirli Hemşehrilerimin Kurban Bayramını kutlar, sevgi ve saygılar sunarım." şeklinde konuştu.


Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bayram namazı sonrası vatandaşlara ikramda bulundu. 

Bayramlaşma merasiminin ardından protokol üyeleri günün anısına fotoğraf çektirdi.

VATANDAŞ MEMNUN

Bu arada, bayramlaşma için  bayram namazı sonrasının tercih edilmesi vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Geçmişteki bayram kutlamalarına sadece protokol üyeleri katılırken dar kapsamlı bir bayramlaşma oluyordu.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2019, 15:12

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228