Esnafa nefes aldıran operasyon

Balıkesir ve ilçelerinde mobilya dükkânlarına göz diken dolandırıcı aile, son işlerinde yakayı verip cezaevinin yolunu tuttu.

Esnafa nefes aldıran operasyon

BALIKESİR Polisi başarılı bir operasyona daha imza atarak, kanun tanımayanlara göz dağı verdi.
Polis, Balıkesir ve ilçelerindeki mobilya mağazalarına giderek "düğün yapacağız" diye kandıran çeteyi çökerttti.
Zanlıların, özellikle mobilya mağazalarına gidip kız veya oğullarını evlendirdiğini söylediği, pazarlık ederek düğün paketi takımları aldığı, bunları Balıkesir'de depo olarak kullandıkları yere götürttüğü, getiren şahısları çeşitli bahanelerle uzaklaştırarak, anlaşmış oldukları spotçu ve nakliyecilere mobilyaları aldırıp düşük fiyata başkalarına sattıkları iddia edildi.
Zanlı aile fertleri K.B., D.B., T.B. ve M.K.Y., polisin titiz çalışması neticesinde yakalandı. Zanlıların, benzer olaylardan dolayı poliste çok sayıda kayıtları olduğu belirlendi. Bursa ve İzmir'deki çok sayıda mobilya mağazasından benzer şekilde dolandırıcılık yaptıkları anlaşılan zanlıların çaldığı mallar, sattıkları spotçu ve şahıslardan alınarak sahiplerine teslim etti.
Adli makamlara sevk edilen üç zanlı tutuklanarak cezaevine gönderilirken biri ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228