Bu haber kez okundu.

Üniversitede ihale yolsuzluğu

BALIKESİR Üniversitesi (BAÜ) Ekim ayı içerisinde gerçekleştirilecek rektörlük seçimlerine odaklanırken, ihale yolsuzluğu iddiası gündeme bomba gibi düştü.

BAÜ'ne bağlı İvrindi İlçesi'ndeki Sağlık Meslek Yüksekokulu'ndaki rüşvet iddiasının yankıları sürerken, bu kez ihale yolsuzluğu haberi geldi. Ancak bu kez Balıkesir Üniversitesi mağdur.

Aralarında ünlü müteahhitlerin bulunduğu çok sayıdaki kişi, rektörlüğün kampüs alanındaki bir inşaat için açtığı ihaleye fesat karıştırdıkları iddiasıyla suçlanıyor.
İddialara göre, BAÜ'nün ihalesine katılmak isteyen müteahhitler ihale öncesinde dinlemeye takıldı. Balıkesir'de birçok kamu kurum ve kuruluşunun binasını yapan ve Balıkesir Üniveristesi'nin Çağış Yerleşkesi'ndeki birçok binada da imzası bulunüan ünlü müteahhitlik firması patronunun da aralarında olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Şüpheliler, Şükrü E., Sekir B., Ertan K., Ali A., İdris S., Suat S., Endar K. hakkında "Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, ihaleye fesat karıştırmak" suçlarını işledikleri iddiasıyla dava açıldı.

Balıkesir Üniveristesi rektörlüğünün mağdur olduğu olayla ilgili olarak, şüpheliler hakkında Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianame Ağır Ceza Mahkemesine sunuldu. Mahkeme iddianameyi kabul etti. Ünlü müteahhitlerin yargılanması Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleştirilecek. (www.balikesirajans10.com)

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner152

banner151