Zincirleri kırıyor,ezberleri bozuyor

Balıkesir Tanıtım Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Tarım-Sanayi Turizm Günleri açılırken, Vali Arslan Balıkesir'in zincirlerini kıracağını, ezberleri bozacağını söyledi.

Zincirleri kırıyor,ezberleri bozuyor
(AJANS 10) Balıkesir’de 10.10.2010 Tanıtım Günü etkinlikleri kapsamında “Türkiye’yi doyuran il Balıkesir” sloganıyla düzenlenen Balıkesir Tarım-Sanayi Turizm Günleri dün başladı.
Karizme Pazarı’nda kapalı bir alanda kurulan kapalı alanda sanayi kuruluşları ile belediyeler standlar açıp, il merkeziyle ilçelerdeki tarım, sanayi ve turizm zenginliğini sergiledi. Fuar açılışı halkoyunları ile renklenirken, “geçmişten günümüze Balıkesir giysileri” konulu mini bir defile yapıldı.
“10.10.2010 Dünya Balıkesirliler Günü” esprisiyle tanıtım günleri düzenlediklerini anımsatan Vali Yılmaz Arslan, tanıtım günleri sonrası yurtiçinden dışından bir çok telefon, mail ve mektup aldığını söyledi. Arslan, “Dışarıdaki Balıkesirlilerin bu etkinliklerden ziyadesiyle mutlu olduğunu söyleyebilirim” dedi.
PARA YA DA ALKIŞ
DEĞİL DESTEK İSTİYORUZ
Balıkesir Tarım-Sanayi Turizm Günleri ile ilgili bilgiler veren Arslan, şunları söyledi:
 “Balıkesir’de bir fuar kültürü oluşmasını istiyoruz. Tabii bir yerde bir kültürün oluşması kısa sürede olmaz. Biz bu fuarı zenginleştirip, güzelleştirerek gelecek yıllara da taşıyacağız. Yılgınlığa, küskünlüğe, üzüntüye gerek yok. Bizim bunlarla işimiz yok. Önümüze bakacağız. İşimize bakacağız. Daha iyi yapmanın çabası içinde olacağız. Sevgili Balıkesirliler.. Bu Balıkesir kabuğunu kıracak. Bu Balıkesir zincirlerini kıracak. Bu Balıkesir ezberini bozacak. Sizlerden isteğimiz Balıkesir’in kabuğunu kırması yolunda yapılan çabalara destek vermenizdir”
PARA YA DA ALKIŞ
DEĞİL DESTEK İSTİYORUZ
“Bu işler sadece valinin , belediye başkanının ya da bir iki odanın istemesi ile olmaz. Biz Balıkesir’in sorunlarını, ihtiyaçlarını, ne yapmamız gerektiğini iyi biliyoruz. Dersimizi iyi çalışıyoruz, ödevlerimizi zamanında yapıyoruz. Herkeste öyle yapsın. Biz sizlerden para ya da alkış istemiyoruz. Biz Balıkesirlilerden destek istiyoruz. Herkesin elele vermesini, kolkola vermesini ve bu mücadeleye destek olmasını istiyoruz. ”
VALİ’NİN BİR HAYALİ VAR
Balıkesir’in bir çok alanda Türkiye’nin ilk 10 ili içinde yeraldığını belirten Vali Arslan, “İstanbul, Ankara , İzmir ve Bursa’dan sonra gelebilecek bir il hayal ediyoruz. Bu hayal uzak bir hayal değildir. Herkes bu şekilde algılasın, bu şekilde bilsin, bu şekilde kendine yön çizsin” dedi.
BALIKESİR'İN BAYRAMI
Açılışta konuşan Belediye Başkanı İsmail Ok, “Bugün Balıkesir`in bayramı. Bugünkü organizasyonla Balıkesir`i, ilimizin ve ülkemizin sınırları dışına taşıyarak Balıkesir`de üretimin, refahın daha fazla artmasına katkı sağlayacağız. Emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyoruz. İnşallah bu süreci, önümüzdeki yıllarda da devam ettirerek Balıkesir`i daha güzel, daha yaşanabilir, daha huzurlu bir hale getiririz. Bugün burada herkes kırmızı ve beyaz renklerin altında birleşti. Herkes tek yürek olarak Balıkesir`in tanıtılması, dünyaya anlatılması için emek harcıyor. Bunları yaşamak ve ileriye dönk yaşatmak çok güzel. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından açılış kurdelası yerine bağ makası ile plastikten yapılmış kırmızı-beyaz zincir kesildi. Açılışa Vali Yılmaz Arslan ve Belediye Başkanı İsmail Ok dışında  Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hüsamettin Gülhan, ünlü işadamı Rona Yırcalı, oda başkanları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, ilçe belediye başkanları ve kaymakamlarla vatandaşlar katıldı.. Tarım-Sanayi ve Turizm Günleri 10 Ekim’e dek sürecek. 
 
 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228