Balıkesir'de vahşet! Köpekler zehirlenerek öldürüldü

Korkunç katliam peşi sıra kaybolan köpeklerin izinin sürülmesi üzerine ortaya çıktı. Daha önce de çok sayıda hayvan katliamının yaşandığı Erdek'ten yeni bir vahşet haberi geldi. Turizm cennetinde boş araziye bırakılmış halde köpek cesetleri bulundu. Köpeklerin zehirlenerek öldürüldüğü belirtildi. 

Balıkesir'de vahşet! Köpekler zehirlenerek öldürüldü

BALIKESİR'in Erdek ilçesinde köpek katliamı yaşandı. "Bunu yapanlar insan olamaz" dedirten olayda çok sayıda köpek zehirlenerek öldürüldü.
Katliama tepki gösteren Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, belediye başkanlarına hayvanlar için yaşam alanları yapmak zorunda olduklarını hatırlattı.


Erdek'in çeşitli bölgelerinde hayvanseverlerin beslediği köpeklerin, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce zehirlenerek öldürüldüğü öne sürüldü.

KİM YAPTIYSA HESABINI VERMELİ


Olay Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey tarafından kamuoyuna duyuruldu. 
Öldürülen köpeklerden ikisinin fotoğrafını da paylaşan Canbey, "Erdek'te çok sayıda köpek zehirlenerek katledilmiş. Yani hayvanlara sahip çıkmak ve barınak yapmak yerine kurtulmak için kesin çözüme başvurmuşlar. Bu katliamı kim yaptıysa hesabını vermeli..." ifadesini kullandı.
Duyarlı vekil Mustafa Canbey, sosyal medya hesaplarından katliama tepki gösterirken "Belediye başkanları da bu kimsesiz hayvanlara yaşam alanları oluşturmak zorunda" hatırlatmasında bulundu. 
"Hiç kimse kusura bakmasın bu tür durumlara sessiz kalmayacağız." diyen Canbey'in tepkisini dile getirdiği paylaşımı şöyle: 

ÇOK SAYIDA KÖPEK ORTADAN KAYBOLUNCA
ERDEK'te hayvanserveler, besledikleri köpeklerin ortadan kaybolmasıyla şaşkına döndü. Kimi vatandaşlar sosyal medya hesaplarından 'kayıp' paylaşımında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 23:48

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228