banner363

banner307

banner364

banner319

İvrindi artık kabuğuna sığmıyor

İvrindi Belediyesi ile İvrindi Kaymakamlığı İlçe Tarım Müdürlüğü koordinesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleştirilen İvrindi Bahar Şenliği yoğun ilgi gördü.

KÜLTÜR-SANAT 25.05.2022, 09:50 31.05.2022, 15:22
İvrindi artık kabuğuna sığmıyor

Bu yıl ilki gerçekleştirilen İvrindi Bahar Şenliği etkinliğinde en güzel küçükbaş hayvanlar ile en lezzetli ürünler jüri karşısına çıktı, dereceye girenler ödüllendirilirken yarışmaya katılan tüm üreticilere yem desteği sağlandı.

İvrindi Maharetli Eller Yaşam Merkezi kursiyerlerinin el emeği göz nuru ürünleri görücüye çıkarıldığı şenlitkte, misafirlere yöreye has pişirilen lezzetler ikram edildi.

Çocuklarır da unutulmadığı Bahar Şehliği'nin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, Milletvekili Mustafa Canbey de hazır bulundu.

BAŞARAN: İVRİNDİ KABUĞUNU KIRIYOR

"İvrindi gelişiyor, değişiyor ve kendini sürekli yenileyen ve üstüne koyarak kendini tanıtan bir ilçe haline geliyor" diyen Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, festival konuşmasında “ İvrindi  çalışkan çok değerli ve kıymetli belediye Başkanına sahip. Huzurlarınızda belediye başkanımızı yürüttüğü tüm çalışmalardan dolayı kutluyorum. Çocuklarımız bizim çocukluğumuzda yaşadığımız Bahar şenliklerinden, Hıdırellez etkinliklerinden mahrum açıkçası. İnşallah çocuklarımızın sokaklarda rahat rahat oynadığı eski hıdırellez havasını yad ettiğimiz etkinlikleri yaşayabiliriz. Günler, aylar ve yıllar geçtikçe yapılan etkinlikler daha da modern hale gelerek geniş kapsamlı durumlara dönüşüyor. Her şey değişiyor fakat insan değişmiyor. Sosyal bir varlık olmamız sebebiyle çalışmanın yanında eğlenceye de zaman ayırmamız gerekiyor. Bu eğlenceler de  genellikle o bölgede, ilçede ve mahalledeki idarecilerin çabası ile gerçekleşen durumlar. Bugün ki etkinlik başta olmak üzere bunun gibi etkinlikler yediden yetmişe vatandaşlarımızı bir araya getiren organizasyonlar.

Bizi burada buluşturan, hıdırellez havasında etkinlik tertip eden kıymetli belediye Başkanımız Yusuf Cengiz başta olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyor ve teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İVRİNDİ’DE GÜZEL İŞLER YAPILIYOR

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey da konuşmasında İvrindi'nin  son günlerde daha güzel, daha sosyal ve kabuğunu kıran bir ilçe olarak anıldığını hatırlattı.

Canbey şöyle konuştu:

İvrindi’nin adı artık her yerde geçiyor. Güzel tanıtımlar, etkinlikler ve ilçeyi ayağa kaldıracak önemli hizmetler yapılıyor. Balıkesir güzel bir şehir. Birbirinden değerli ilçeler var. Her ilçemizin ayrı bir değeri, ayrı bir önemi var. Benim doğduğum, büyüdüğüm İvrindi’de bu tür etkinliklerin olması beni mutlu ediyor, gururlandırıyor. Milletvekili olarak bizlerin çabası ve Büyükşehir Belediyesi ile koordineli yürütülen çalışmalar sayesinde İvrindi adeta kabuğunu kırıyor. İvrindi’de büyük projelere imza atıyoruz. Bunlar kolay olan işler değil. Bunlar milletvekilleri, ak parti il başkanlığı, büyükşehir belediyesi ve İvrindi Belediyesi koordinesi ile gelişen işler. İlçemize yeni organize sanayi alanı oluşturulması, ilave TOKİ konutları kazandırılması, gençlik merkezi, yarı olimpik yüzme havuzu, Gazi Evrenos Okulu restorasyonu, çevre yolunun tamamlanması ve devam eden güzergahta çalışmaların başlaması başta olmak üzere daha sayamayacağımız bir çok hizmetin kazandırılması için gayret sarfediyoruz. Kısacası İvrindi için güzel bir birliktelik var. Siyasi olarak müthiş uyumun meyvesini İvrindi halkı yiyor diyebiliriz. İlçe Başkanı, Belediye Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Milletvekilleri ile müthiş uyum içerisinde. Bu da başarı ve hizmeti beraberinde getiriyor. Kısacası İvrindi kazanıyor. Bu organizasyona bizleri daveti ve tertibindeki öncülüğü sebebiyle Belediye Başkanımız Yusuf Cengiz başta olmak üzere emek veren, desteğini esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

İVRİNDİMİZİN DEĞERLERİNİN
ÖN PLANA ÇIKARILDIĞI BİR GÜN YAŞIYORUZ.

İvrindi şirin ve lokasyon itibari ile gelişmeye açık bir ilçe olduğunun altını çizen İvrindi Kaymakamı Mevlana Kürkçü ise şunları söyledi: 

“İlçemiz  bugün,  7 kategoride yarışmalar tertip edilerek İvrindi her alanda vardır diyecek, eti, sütü başta olmak üzere keşfedilmeye açık lezzetlerinin ön plana çıkarıldığı bir organizasyona, gelenekselleştirilecek bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Yerel değerlerimiz başta olmak üzere, hanımlarımızın el emeği ürünlerinin görücüye çıktığı, her kesimden vatandaşımızı bir araya getiren bayram havasında bir etkinliği tertip eden İvrindi Belediye Başkanımız Yusuf Cengiz’e, destek veren Büyükşehir Belediyemize ve İlçe Tarım Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum, Bu tür etkinliklerin devam etmesi için idareciler olarak bizler ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz.”

İVRİNDİ’YE GEREKLİ OLAN VE YAKIŞAN BİR İŞ YAPILIYOR

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da, her ilçenin tanıtımı, birlikteliği için gerekli olan organizasyonlardan birini de İvrindi'de başlatmanın heyecanını yaşadıklarını ifade etti. 

İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz ve ekibini tebrik ettiği konuşmasında Yücel Yılmaz;  “İvrindi’de bugün gerekli olan bir iş yapılıyor. Tanıtımına, birlikteliğine ve seneye de düzenlenirse şayet katılımın çoğalmasına katkı sağlayacak bir etkinlik düzenleniyor bugün. İnsanoğlu, yorulduğunda dinlenmesi, ihtiyaç duyduğunda eğlenmesi gereken bir varlık. Bu tür etkinlikler insanların ihtiyaç duyduğu tüm gereksinimleri karşılar nitelikte. Bizler biliyoruz en güzel kuzular İvrindi’den çıkıyor. Sofralarımızı süsleyen lezzetlere ev sahipliği yapıyor ve nice keşfedilmemiş değerleri içinde barındırıyor İvrindi. Bizler büyükşehir Belediyesi olarak, keşfedilmeye açık değerlerimizi keşfetmek, tanıtımına katkı sağlamak, sosyal kültürel anlamda düzenlenen etkinliklere destek vermek için çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Bununla birlikte Büyükşehir olarak bizler İvrindi ve tüm ilçelerimizin her alanda hizmet alması, vatandaşlarımızın konforlu hayat sürmesi ve kaliteli yaşam standartına erişmesi için yoğun çaba içerisindeyiz ve Balıkesir’i tabiri caizse şiir gibi yönetiyoruz. Bu etkinliği tertip eden, ilçemize hizmeti kendine ilke edinmiş, durmadan, yorulmadan çalışan kıymetli ağabeyim Yusuf Başkanım’ı  ve emeği geçenleri gönülden kutluyorum." ifadelerini kullandı.

CENGİZ “MUTLUYUZ GURURLUYUZ”

İlçemizde ilkini gerçekleştirdiğimiz Bahar Şenliği’nde bu denli katılımın yoğun olmasından dolayı mutlu olduğunu dile getiren İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz de şöyle konuştuB

“İvrindi’miz huzurun, bolluğun, bereketin, çalışkanlığın, üretkenliğin be kadirşinaslılığın memleketi. Bu memlekette İvrindi Belediyesi olarak biz istedik ki yemyeşil doğada, Mayıs’ın ve baharın güzel zamanında böyle bir etkinlik gerçekleştirelim. Kaymakamlığımız ile birlikte böyle bir işe koyulduk. Güzel bir etkinlik yaratalım istedik. İlk olması sebebiyle de kendimizi test edelim, eksiklerimizi görelim dedik. 2019 yılından bu yana ilçe genelimizde çeşitli organizasyonlar gerçekleştiriyoruz. Ama bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Bahar şenliği etkinliğini geleneksel hale getirip her yıla yayma ve devam ettirme hedefinde olacağız. Madra dağının eteklerinden uzanan, Kaz dağlarına dayanan eşsiz doğası ve tabiatı ile yaşanılası, keşfedilesi ve tanıtılması gereken bir ilçe İvrindi. Bu tür organizasyonlara yenisini ekleyerek, gelenekselleştirerek ilçemizi kabuğundan çıkarıp tanıtımına katkı sağlayacağız.

Bugün ilçemizde coğrafi işaretini aldığımız İvrindi Kelle Peyniri başta olmak üzere damak lezzeti ile namı bilinen İvrindi Kuzusu jüri karşısına çıktı. Bir nevi tatlı rekabet ortamı oluştu. Bu organizasyona ev sahipliği yaptığımız, İlçemizin tanıtımına katkı sağladığımız ve çiftçilerimiz ve vatandaşlarımızı buluşturan etkinliğe ev sahipliği yaptığımız  için sevinçli ve gururluyuz. Daha kapsamlısını yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. "

İVRİNDİMİZ HER ALANDA GELİŞİYOR

Sosyal ve kültürel alandaki etkinliklerin yanısıra önemli yatırımlar gerçekleştirildiklerini belirten Başkan Cengiz, söylerini şöyle sürdürdü:

“İlçe merkezimizde  Başta altyapı olmak üzere doğalgaz ile fiber bağlantı hattı çalışmalarımız, yarı olimpik yüzme havuzu ve millet kütüphanesi inşaatlarımızı önümüzdeki bir kaç ay içinde bitiriyoruz. Yine merkezde  Gazi Evrenos İlköğretim Okulu restorasyonunu tamamlıyoruz. Her mahalleye tek tip aşevi kazandırma hedefimizi sürdürürken, mahalle fırını yaşatma kültürü ile yeni mahalle fırınları inşa edip, tadilata ihtiyaç duyulan fırınları tadilattan geçiriyoruz. Gençlerimiz için ilçe genelinde halı sahalar kazandırıyor, genç odaları inşa ederek mahalle gençliğini yaşatmaya devam ediyoruz. Bunun yanı sıra Gençlerimiz için Gençlik Merkezi oluşturuyoruz. Her mahallemizin konforlu ulaşım imkanına sahip olmaları için gayret ediyor sokak sokak kilitli parke taşı döşüyoruz. Çocuklarımız için yeni park ve çocuk oyun alanları oluşturuyor,  çocuklarımızın güvenli oyun sahalarında oyun oynamalarını sağlıyoruz.  Ve bunların dışında saymakla bitiremeyeceğimiz onlarca hizmeti halkımızla buluşturuyoruz. Kısacası İvrindi için gecemizi gündüzümüze, dişimizi tırnağımıza takıyor var gücümüzle çalışıyoruz. Tek başımıza yapmıyoruz elbette bunu. Sn. Mustafa Canbey Vekilimiz başta olmak üzere desteklerini her zaman hissettiğimiz, gücümüze güç katan milletvekillerimizin desteği, Valimizin öncülüğü, Yücel Başkanımız, Yasin Başkanımız ve değerli daire başkanlarımızın destekleri ile çözüme kavuşturuyoruz. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”

TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM

Bu tür etkinlikler yoğun gayretler ve emekler gerektiren etkinlikler diyen Başkan Cengiz “ Yoğun programı sebebiyle katılamayan ama bizleri arayarak tebrik eden  Valimiz Sn. Hasan Şıldak’a, davetimize Meclisteki Genel Kurul çalışmaları sebebiyle katılamayarak tebrik mesajlarını ileten Ak Parti Balıkesir Milletvekillerimiz İsmail Ok, Belgin Uygur, Adil Çelik, Yavuz Subaşı, Mutlu Aydemir’e katılımları ile bizleri onurlandıran kıymetli il ve ilçe protokolümüze, yarışmanın nizami bir şekilde sonuçlandırılmasında emeği geçen kıymetli jüri üyelerimize teşekkür ediyorum.

Ayrıca alanın oluşturulmasında desteğini esirgemeyen, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz, daire Başkanlarımız ve mesai arkadaşlarına, İvrindi Belediyesinin cefakar ve fedakar çalışanlarına ve İlçe Tarım Müdürlüğü personeline teşekkür ediyorum. El birliği ile güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Herkesin emeğine sağlık. Nicelerinde buluşmak ümidiyle” diyerek sözlerini noktaladı. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
SENCE BALIKESİR'in EN ÖNCELİKLİ SORUNU NEDİR?
SENCE BALIKESİR'in EN ÖNCELİKLİ SORUNU NEDİR?
Namaz Vakti 02 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@