Vekillerin iddiasını kim kazandı?

Balıkesir Milletvekilleri İsmail Özgün ile Ergün Aydoğan arasındaki "EVET" - "HAYIR" iddiasını kazanan da kaybeden de çok üzüldü!

Vekillerin iddiasını kim kazandı?

Referandum sonuçları üzerine tahmin yürüten Balıkesir Milletvekilleri İsmail Özgün ile Ergün Aydoğan arasındaki takım elbise iddiasını CHP milletvekili Aydoğan kazandı.
Aydoğan ve Özgün,
bayramın ilk günü Belediye´de yapılan bayramlaşmada, iddiaya girmişti. Kaybedenin takım elbise almasının kararlaştırıldığı iddianın hakemliğini ise Vali Yılmaz Arslan yapmıştı.
Özgün, “evet” çıkacağını kendinden emin şekilde savunmuş, Aydoğan da "hayır çıkacak" diye ısrar etmişti.
- SAHİL İLÇELERİ HESABI BOZDU -
“Var mısın iddiaya” diyen milletvekilleri, kaybedenin takım elbise almasını kararlaştırıldı. İddianın tanığı olan Vali Arslan da ´hakem´ gösterildi.
Taraflar, kaybedenin Vali Arslan´a kravat hediye edeceğinin sözünü verdi.
Referandum günü Balıkesir merkezde açılan sandıklardan “EVET” oyları fazla çıktı. İlçelerden ve özellikle de sahil bölgelerinden gelen sonuçlar, tabloyu değiştirdi. Balıkesir “HAYIR” diyen iller arasına adını yazdırırken, iddianın kaybedeni de
Balıkesir´deki referandumda ´evet çıkacak´ diyen AK
Parti Milletvekili İsmail Özgün oldu.
- ÇİFTE HAYAL KIRIKLIĞI -  
Balıkesir'i dört dönemdir TBMM'de temsil etmesi nedeniyle siyasi tecrübesi hayli fazla olan Özgün, yüzde 58´lik 'evet´ oranına sevindi ama, Balıkesir´deki sonucu hem tahmin edemedi, hem de büyük hayal kırıklığı yaşadı. Üstüne üstlük iddiayı da kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Özgün'ün, önümüzdeki yıl yapılacak milletvekilliği genel seçimleri aday sıralamasındaki yeri de Ak Parti'nin diğer milletvekilleri gibi tehlikeye girdi.
- VALİ ARSLAN'A DA KRAVAT -
Bu arada, iddiayı kazanan CHP´li Ergün Aydoğan, ülke genelinde “EVET” oylarının yüzde 58 oranında çıkmasının şaşkınlığına yaşarken, Balıkesir'in “HAYIR” demesi ve iddiası kazanmasıyla teselli buldu.
CHP'li vekil, Ak Partili Özgün'e, “Takım elbiseyi en kısa sürede istiyorum, Vali bey'in kravatını da unutma” diye mesaj gönderdi.Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228