Geleneksel Türk Sanatları Sergisine Büyük İlgi

Karesi Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri ve Karesi Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin Geleneksel Türk Sanatları Uzmanı Zeynep Çanakçı rehberliğinde hazırlamış oldukları tezhip sanatına ait çalışmaların yer aldığı sergi büyük ilgi gördü. 

Geleneksel Türk Sanatları Sergisine Büyük İlgi

Yaylada AVM’de gerçekleştirilen serginin açılışına;  İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Müftüsü Ramazan Topcan, Kültür ve Turizm İl Müdürü Mustafa Çaltı, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bayyiğit, idareci, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda veli katıldı. 


Serginin açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız: “Karesi Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerimiz ve Karesi Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimizin, Geleneksel Türk Sanatları Uzmanı Zeynep Çanakçı rehberliğinde hazırlamış oldukları bu güzel serginin açılışında sizlerle birlikte olduğum için çok mutluyum. 


İlimizde böylesine güzel çalışmaların olması, öğrencilerimizin sanatla buluşturulması gerçekten çok önemli. Çünkü bizler öğrencilerimizin akl-ı selim, zevk-i selim, kalb-i selim bireyler olmasını; estetik ve zevk sahibi nesiller olarak yetişmelerini çok önemsiyoruz. 


Geleneksel Türk Sanatları Uzmanı Zeynep Çanakçı başta olmak üzere bu güzel serginin hazırlanmasında emeği olan tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi. 


Program; kursiyer ve öğrencilerce hazırlanan eserlerin yer aldığı serginin ziyaretçiler tarafından gezilmesi ile sona erdi.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 15:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228