Ak Parti hükümetini takdir etti

İktidara yönelik eleştirileriyle bilinen Kamu-Sen temsilcisi Yurdakul, Ak Parti'nin hangi icraatını beğendi?

Ak Parti hükümetini takdir etti

Türkiye Kamu-Sen Balıkesir İl Temsilcisi Hüseyin Yurdakul, geçen hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından temeli atılan İstanbul-İzmir Otoyolu projesini takdirle karşıladıklarını belirtti. Yurdakul, "Bu projenin, Balıkesir'in kaderini değişrieceğine inanıyoruz. Yolun tamamlanmasıyla İzmir-İstanbul arasının 3,5 saate inecek ve Balıkesir'den geçecek olması bizi gerçekten çok heyecanlandırdı." dedi.

Yurdakul, Başbakan Erdoğan'ın katılımıyla temeli atılan ve 50 bin kişiye iş imkanı sağlayacak olan projenin gerçekten cumhuriyet tarihinin önemlilerinden birisi olduğunu söyledi. "Partiler üstü bir anlayışla doğruyu kim yaparsa alkışlarız, yanlışı da eleştiririz." diyen Yurdakul, emeği geçen herkese teşükkür ederek, "Balıkesir için kim bir çivi çakarsa, ayrım gözetmeksizin alkışlarız. Bu çercevede de bu projede emeği geçen başta hükümet, milletvekilleri, vali ve bürokratlarımızı kutluyoruz ve kendilerine teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

Proje hakkında bilgi veren Türkiye Kamu-Sen Balıkesir İl Temsilcisi Yurdakul, Balıkesir'den geçerek İzmir'e uzanacak otoyolun uzunluğunun 421 kilometre olacağını kaydetti.

Proje kapsamında 30 viyadük, 4 tünel, 209 köprü, 18 gişe alanı, 5 otoyol bakım işletme merkezi, 7 servis ve park alanı inşa edileceğine dikkat çeken Hüseyin Yurdakul, şunları kaydetti:
"Proje, mevcut devlet otoyolunu yaklaşık 140 kilometre kısaltarak, İstanbul-İzmir arasındaki 8-10 saatlik ulaşım süresini 3,5 saate indirecek. Böylece yılda 870 milyon lira tasarruf sağlanacak. Dilovası ile Hersek burnu arasına inşa edilecek asma köprüyle de körfez 6 dakikada geçilebilecek. Köprü, yaklaşık 3 kilometre uzunluğu ve bin 700 metre ana açıklığıyla Japonya'daki Akashi Kaikyo Köprüsü'nden sonra dünyanın en uzun açıklıklı ikinci asma köprüsü olacak. Tamamlandığında, dünyanın en uzun ilk 20 köprüsü listesinde, Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi köprüleriyle birlikte Türkiye'nin üçüncü köprüsü olarak yerini alacak."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228