Başbakan, Balıkesir'in patronunu açıklıyor

Ak Parti'nin müstakbel başkan adayları genel merkezden gelen bir telefon üzerine bu gece Ankara yoluna düştü.

Başbakan, Balıkesir'in patronunu açıklıyor
AK Parti, Balıkesir'e il başkanı yapmayı düşündüğü dört ismi son bir kez daha görüşme odasına almak için apar-topar Ankara'ya davet etti. Daha önce mülakata tutulan 2 isim bu kez çağrılmadı.
İl Genel Meclisi Başkanı M. Akif Okur, Av. Mahmut Poyrazlı, müteahhit Şenol Durmuş, işadamı Erhan Akyıldız bu gece yola çıktı. Genel merkez, müstakbel başkan adaylarıyla birlikte istifa ederek koltuğu boşaltan Av. Adil Çelik'i de Ankara'ya çağırdı.
GÖRÜŞME SAAT 17.00'DE..
POYRAZLI BUGÜN BAŞKAN İLAN EDİLEBİLİR..
Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem,  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine 2 Kasım Salı günü saat 17.00'de genel merkezde olmalarını istediği Okur, Poyrazlı, Durmuş ve Akyıldız'la son bir görüşme yapacak. Adil Çelik'in de görüşünü alacak. Bu görüşmenin ardından büyük olasılıkla yeni il başkanı da açıklanacak. Ajans10.com kaynaklarına  göre, bu isim Mahmut Poyrazlı olacak.

YÜZDE 90 MAHMUT POYRAZLI
Edinilen bilgilerde, iktidar partisinin Balıkesir'deki yeni il başkanı Av. Mahmut Poyrazlı olacak. Çelik ve Okur'un da  ''Poyrazlı olsun'' yolunda görüş belirtecekleri kaydediliyor.  Bu iki ismin, daha önce  yapılan mülakatta da tercihlerini  ''Poyrazlı''dan yana kullandıkları biliniyor.  Balıkesir milletvekilleri de Poyrazlı'nın il başkanı olmasından yana. İlçe teşkilatları da Poyrazlı'yı istemişti.
BİR BAŞKASI BÜYÜK SÜRPRİZ OLUR
AK Parti genel merkezinin il başkanlığı için tercihini yaptığı, adı geçen isimlere ise ''hepbirlikte uyum içerisinde çalışın'' diyeceği ısrarlı bir şekilde dile getirildi.  Bu çevrelere göre, Poyrazlı dışında bir ismin atanması çok büyük bir sürpriz olacak. Dolayısıyla şimdiden Mahmut Poyrazlı il başkanı olarak görülüyor ve ekibinde hangi isimlerin yeralacağına ilişkin tahminler yürütülüyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228