Yoldan başladı, Ekşi'den çıktı

CHP Balıkesir Milletvekili Ergün Aydoğan, ''analarını da satarlar'' diyerek içindeki kini dışa vuran Ekşi için ne dedi?

Yoldan başladı, Ekşi'den çıktı

CHP Balıkesir Milletvekili Ergün Aydoğan, Hürriyet Gazetesi eski Başyazarı Oktay Ekşi'nin köşe yazısında başbakan ve bakanlara hakaretini kabul etmenin mümkün olmadığını belirterek, "Hepimiz görevlerimizi yaparken karşımızdakine hakaret etmeden saygısızlık etmeden onu rencide etmeden eleştirimizi yapacağız. Ancak kendisi de zaten yaptığı hatanın farkına varmış ve istifa etmiştir." dedi.

CHP milletvekili Aydoğan, Balıkesir'deki parti binasında düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Aydoğan, iktidarı sert şekilde eleştirdi. Toplantıya CHP İl Başkanı İrfan Barış, Merkez İlçe Başkanı Ömür Boyuer ve İl Genel Meclis üyeleri de katıldı.

OTOYOL PROJESİ ÇOK ÖNEMLİ
Aydoğan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçen hafta temeli atılan İzmir-İstanbul otoyolunun ciddi ve çok önemli bir proje olduğu söyledi. İstanbul-İzmir arasını 3.5 saate düşürecek bir projenin bağlantı yolları ile birlikte doğrudan ve dolayı ciddi bir istihdat sağlayacağını iddia edildiği ifade eden Aydoğan, "İlimiz açısından da ne kadar doğrudan bir yararı olabilir emin değilim. Bu büyük projenin önemsiz olduğunu söylemiyorum. Çok büyük ve önemli bir proje. Bu kadar büyük olmayan ama bizi ciddi sıkıntıya sokan büyük sorunlarımız var." dedi.

'ANALARINI DA SATARLAR' DİYEN EKŞİ'Yİ ELEŞTİRDİ
Toplantıda hükümete ağır hakaret eden Hürriyet Gazetesi başyazarı Oktay Ekşi'nin yazısına da değinen Aydoğan, bu davranışın kabul edilemeyeceğini kaydetti. Ulusal ve yerel basının vazgeçilmez olduğuna dikkat çeken Ergün Aydoğan, "Ama hepimiz görevlerimizi yaparken karşımızdakilerin özeline, yaşam alanlarına hakaret etmeden saygısızlık etmeden onu rencide etmeden eleştirimizi ve özeleştirimizi yapacağız. Oktay Ekşi'nin söylediği hakaretamiz kelimeyi elbette tasvip etmek, kabul etmek mümkün değil, böyle bir şey söylemiyoruz. Ancak kendisi de yaptığı hatanın farkına varmış ve istifa etmiştir. Buradaki bir başka görüş 'Biz onunla savaşırız' diyor böyle bir anlayış var. 'Gazetecilerin maaşını siz vermiyor musunuz? Koyun kapının önüne ' diyor. Biz bunu kabul etmiyoruz." diye konuştu. 

MUHALİF YAZARLARA BASKI İDDİASI

RTÜK'ün geçen hafta Kanal D ve CNN Türk'e ağır cezalar verdiğini hatırlatan Aydoğan, eskiden gazetede, televizyonda suç unsuru varsa haberi yazan yada yapanın sorumlu olduğu belirterek, şöyle devam etti.

"Şimdi canlı yayına çıkan konuğun konuşmalarından dolayı kanal cezalandırılıyor. Bundan daha büyük bir baskı olabilir mi? Bu olası muhalif ve karşı görüşleri susturmanın birinci ayağıdır. Yetmedi şehit haberlerini fazla yayınlayan televizyonlara cezalar veriliyor. İktidarın önünde muhalif olan kim varsa ortadan kaldırılmaya çalışılıyor."

Toplantıda Balıkesir'in en önemli sorunun ulaşım olduğunun altını çizen CHP Balıkesir Milletvekili Ergün Aydoğan, Edremit ilçesinin girişinde hiç bir trafik işaret ve levhasının olmamasını eleştirdi.

Cumhuriyetin Irak ve İran'da da var olduğunu ifade eden Aydoğan, "Biz CHP iktidarında cumhuriyetin hak ettiği değeri bulmasını istiyoruz. Cumhuriyet, İran ve Irak'ta da var. İnandığımız Cumhuriyet, hukukun egemen olduğu bir cumhuriyet istiyoruz" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228