Balıkesir eğitim camiası güne acı bir haberle başladı. Altıeylül Milli Eğitim Müdürlüğü personeli, Enes Sabankaya geçirdiği kalp kirizi sonucu yaşamını yitirdi. Çevresinde sevilen bir isim olan Sabankaya, geçici görevle Altıeylül İlçe Kaymakamlığı'nda bulunuyordu. 

HENÜZ 39 YAŞINDAYDI

E N E S S A B A N K A Y A

Edinilen bilgiye göre, görev yaptığı kurumdan "mide ağrısı" bulunduğunu belirterek izin alan Enes Sabankaya, evinde istirahat halindeyken kalp krizi geçirdi. Sabankaya'nın cansız bedeni, eve gelen yakınları tarafından bulundu.

Evli ve bir çocuk babası olan 39 yaşındaki Enes Sabankaya, Altıyelül Belediye başakın Hasan Avcı'nın abisi Hüseyin Avcı'nın damadıydı. 

Ani ölümüyle ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerini yasa bürüyen gencin naaşı, evinin önünde helallik alındıktan sonra toprağa verilmek üzere baba ocağı Çankırı'ya gönderildi. 

C E N A Z E E N E S

SENDİKASI BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI

Vefatı büyük üzüntü yaratan Enes Sabankaya'nın üyesi olduğu Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) taziye mesajı yayımladı.

TEÇ-SEN'in mesajı şöyle;

"Altıeylül ilçe milli eğitim müdürlüğü personeli ve Altıeylül Kaymakamlığın da görev yapan Üyemiz, kardeşimiz, canımız Enes SABANKAYA Vefaat etmiştir. 
Her ölüm acıdır ama bu kadar beyefendi bu kadar güzel bir insanın genç yaşta vefaat etmesi bambaşka bir acı. 
Güzel Kardeşim mekanın cennet olsun. Allah taksiratını affetsin. 
Allah kalanlarına sabır versin." 
 

Editör: Macit ERMİŞ