Yerel seçimler öncesi kongreler sürecini başlatan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir teşkilatında adaylığını açıklayan ilk isim partinin emektarlarından Ömür Mustafa Boyuer oldu. Torunuyla birlikte geldiği il teşkilatında "yarışta ben de varım" diyen Boyuer'e partililer yoğun ilgi gösterdi. 

omur-boyuer1
CHP Balıkesir il Başkan adayı Ömür Mustafa Boyuer'in adaylığını açıkladığı basın toplantısına il başkanı Erden Köybaşı ve Millet Vekili Serkan Sarı sağ tarafında, sol tarafında eşi Ayla ve Torun Eliz vardı.

İl binasında gerçekleşen Basın toplantısına Balıkesir yerel gazetelerin temsilcileri ve CHP.üyeleri de katıldı.

Boyuer’in açıklamasından öne çıkan bölüm şöyle; 

“Bizim Yönetimde olduğumuz CHP Balıkesir İl Başkanlığında; delege seçimlerinde oy veren, ardından yönetimlerini seçen ve yönetici olamazsa kenarda duran, kenarda bırakılan parti üyelerimizin Yönetim süreçlerine doğrudan katılım sağladığı bir yönetim anlayışı inşa edilecek. Bizim Yönetimde olduğumuz CHP Balıkesir İl Başkanlığında; Kadın Kolları ve Gençlik Kolları yönetimleri ile ortak koordine edilecek, kadın ve genç dağılımın da doğrudan sağlanacağı; Emek, Kent ve Yaşam, Kültür, Sanat, Sağlık, Eğitim ve Parti İçi Eğitim gibi başlıklarda “yönetici olmayan” çok kıymetli CHP Üyelerinin doğrudan çalışacağı, karar sahibi olacağı bir yeni dönem yaşanacak. Komisyon toplantıları tüm üyelere açık olarak gerçekleştirilecek, alınan kararlar İl Başkanlığı tarafından uygulanacaktır.
 
“ORTAK AKIL HER ŞEYİN ÜSTESİNDEN GELİR”
Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan İl Kongresinde Yönetime talip olan biz Balıkesir’de ortak aklı egemen kılacağımız bir gelecek mümkün ilkesi ile yola çıktık Çünkü; ortak aklın olduğu yerde Emek Yücelebilir; Birlik, Beraberlik, Dayanışma, Sevgi ve Saygı yaşama geçebilir; ortak aklın olduğu yerde Demokrasi var olabilir; Hak-Hukuk-Adalet sağlanabilir. İhtiyacımız olan tek şey ortak akıl ve şunu sakın unutmayın her biriniz bu ortak aklın vazgeçilmez bir parçasısınız. Biz; yönetime geldiğimizde tüm çalışmalarımızı; halktan, emekten, demokratikleşmeden yana, yurtsever, kamucu ve anti-emperyalist anlayışla yürüteceğiz ve bu konuda kararlıyız. Biz; halktan, emekten, demokratikleşmeden yana, yurtsever, kamucu ve anti-emperyalist anlayışta olan herkesin desteğini istiyoruz. Gelin hep birlikte laik-demokratik ve sosyal hukuk devletine sahip çıkalım. İlkeli, ahlaklı siyaseti egemen kılalım. Atatürk’ün rehberliğinde tam bağımsız Türkiye için mücadele edelim. Gelin hep birlikte yerel seçimlerde Balıkesir’de CHP’yi iktidara taşıyalım.”

omur-boyuer2

ÖMÜR M. BOYUER KİMDİR?

Makine Mühendisi Ömür Mustafa Boyuer 1993'ten bu yana üyesi olduğu CHP'nin her etkinliğine katılmaya çalışan biri.

1963 Yılında Balıkesir de doğdu. Şehrin köklü ailelerindendir.

1999 Yılında Balıkesir Belediye Başkan adayı, 2011 Yılında Balıkesir Milletveili adayı.

CHP.Balıkesir üyeler arasında her zaman yerini aldı.

Balıkesir Makine Mühendisleri Odası Şube Başkanlığı  ve TUMOK Genel sekreteri görevinde bulundu.

Otobüs İşletmeciliğinde şirket ortağı ve müdürlük yaptı. 

Ayla hanımla evli olan Boyuer 3 yaşında torun sahibidir.

Editör: Macit ERMİŞ