Bürokratların cemaziyelevvellerine bakılacak! Bürokratların cemaziyelevvellerine bakılacak!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nde ilk değitiş genel sekreterlikte yaşandı. Başkan Ahmet Akın, milletvekilliğ idöneminde TBBM'de danışmanlığıı yapan Naki Çetin'i Genel Sekreter olarak atadı. 

BAKANLIK ONAYI GELDİ

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Partili Yücel Yılmaz ile girdiği yarıyı ezici üstünlükle kazanan CHP'li Ahmet Akın'ın Büyükşehir'deki beyni pozisyonunda görev üstlenecek olan Çetin'in ataması Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca onaylandı.

Çetin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Tarım ve Su Ürünleri Müdürü olarak görev yapıyordu.

Naki Cetin Nereli

Başkan Ahmet Akın, belediyeyi devir aldıktan Naki Çetin'i  (sağdaki) yanından ayırmıyordu. 

KÜÇÜKKAPTAN DA
İSTANBUL'DAN GELMİŞTİ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine 21.01.2019'da atanan Mustafa Küçükkaptan da İstanbul Ümraniye Belediyesi'nden gelmişti. Küçükkaptan görevi bugün itibariyle Naki Çetin'e resmen devretti. 

NAKİ ÇETİN ĶİMDİR?

Naki Cetin Kimdir

1969 yılında Kırıkkale’de doğdu. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun oldu. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsünde yüksek lisans yaptı.

“Tarımda Su Yönetimi ve Katılımcılık” konulu Yüksek Lisans Tezi hazırladı. 2004 yılında Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Tarım Ekonomisi Ana Bilim Dalı Doktora Programına özel öğrenci olarak kabul edildi ve dersler aldı.

Tarım ve Orman Bakanlığının çeşitli birimlerinde görev yaptı. 1991-1995 yılları arasında tarım makineleri konusunda eğitim görevlisi olarak çalıştı. Geçici görevle TBMM’de danışmanlık görevinde bulundu. Dokuzuncu Kalkınma Planı(2007-2013), Bitkisel Üretim Özel İhtisas Komisyonunda görev yaptı.

Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Sekreterliği ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası 44. Dönem Merkez Yönetim Kurulu yedek üyeliği görevlerinde bulundu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olaraj göreve başlayan Naki ÇETİN evli ve bir çocuk babasıdır.

Editör: Macit ERMİŞ