Aslı Aynaoğlu Balıkesir Büyükşehir kadrosuna katıldı Aslı Aynaoğlu Balıkesir Büyükşehir kadrosuna katıldı

31 Mart seçimlerinde Büyükşehir başta 16 ilçe belediyesini CHP'ye kaptıran AK Parti'nin Balıkesir Öğretmenevi’ndeki bayramlaşma programı il, ilçe teşkilatlarıyla az sayıda partilinin katılımıyla gerçekleşti.

Büyükşehir ile ilçe belediyelerinin AK Parti'de olduğu dönemde gerçekleşen bayramlaşmalarda etrafta dört dönüp göze girmeye çalışan isimler bu kez ortalıkta görünmedi. 

"Dimdik ayaktayız" mesajı veren İl Başkanı Mehmet Aydemir, seçmenin kararına saygı duyarak muhalefete verdikleri sürenin dolduğuna dikkat çekti. Aydemir, 20 ilçedeki tüm haksızlık ve yanlışlıkların takipçisi olacaklarını söyledi.

Ak Parti Kurban 2024

Bayramlaşma programıyla ilgili AK Parti Basın Biriminden yapılan açıklama şöyle:

AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı, Balıkesir Öğretmenevi’nde düzenlediği bayram buluşmasıyla Kurban Bayramı sevincini paylaştı.
 
Bayramlaşma etkinliğine , AK Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir, Milletvekilleri İsmail Ok, Mustafa Canbey, Ali Taylan Öztaylan, Önceki Dönem İl Başkanı ve Miiletvekili Adil Çelik, Önceki Dönem Milletvekilleri Ali Osman Sali, Kasım Bostan, Önceki Dönem Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri, mevcut ve önceki dönem İl ve İlçe Yönetimleri, mahalle Yönetimleri iştirak etti.

Ismail Ok Mcanbey Aydemir

Sıra sıra bayram temennilerini dile getiren AK Parti protokolü birlik, beraberlik mesajı verdi.

Programda konuşan İl Başkanı Mehmet Aydemir; “Birlik ve beraberliğimizi güçlendiren bir Bayrama daha bizleri kavuşturan Rabbimize şükürler olsun. Yardımlaşmanın ve dayanışmanın ortak sevinçlere dönüştüğü bir bayram da daha bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Yardımlaşma ve dayanışma demişken, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden olan köy hayırlarımızda 173 köyümüzde hemşerilerimizle muhabbet ikliminde bir araya geldik. Hasret giderdik. Teşkilatımız, kadınlarımız ve gençlerimiz sahada olmaya devam ediyor. Vatandaşımıza seçimden seçime değil, her daim ulaşma gayretindeyiz. Köy hayırları da bu güzel buluşmalara vesile oluyor. Allah yüce gönüllü, merhamet timsali vatandaşlarımızın hayırlarını kabul etsin." diye konuştu.

"Seçimden sonra da dimdik ayaktayız" diyen Aydemir, seçmenin kararına saygı duyarak muhalefete verdikleri sürenin dolduğuna işaret ederek; 20 ilçedeki tüm haksızlık ve yanlışlıkların takipçisi olduklarının vurgusunu yaptı.

Ak Parti Kurban 20241

Ayrıca Gazze’deki soykırıma dikkat çeken Aydemir konuşmasında “Kurban Bayramı vesilesi ile abluka altında soykırıma uğrayan başta Gazze ve Doğu Türkistan’daki Uygur kardeşlerimiz olmak üzere tüm mazlum coğrafyalarda akan kanın durmasını diliyorum.” temennisinde bulundu.

Editör: Macit ERMİŞ