Büyükşehir'de Yücel Yılmaz'la "yola devam" kararı alan AK Parti, 18 ilçe belediye başkan adayını önümüzdeki günlerde kamuoyuna ilan edecek. Mevcut belediye başkanlardan 3'ü ile yolların ayrılmasının beklendiği AK Parti'de asıl hedef Burhaniye, Gönen, Erdek, Edremit, Balya. Manyas belediyelerini kazanarak önceki dönemlerdeki zaferini egale etmek.

ak_parti-sapin-tin

BÖLGE KOORDİNATÖRÜ GELDİ

Aday belirlemede temayül yoklaması, anketler ve geçmiş seçim sonuçlarını bir arada ele alan komisyonlar, bu çerçevede AK Parti Teşkilat Başkanlığı ve ilgili ilin kordinatör milletvekilinin sunacağı raporlarla, açıklanmayan tüm il ve ilçelerin adaylarının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Balıkesir'de Gömeç ve Susurluk'u MHP'ye bırakan AK Parti'nin, 18 ilçede göstereceği adayların isimleri üzerinde mutabakata vardığı, mevcut başkanlardan en az ikisiyle yolların ayrılacağı öğrenildi.

İLÇE BAŞKANLARIYLA ZİRVE

Balıkesir’de Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın adaylığının açıklanmasının ardından gözler ilçe belediyelerine çevrildi. 20 ilçenin tamamını AK Parti Belediyesi yapmak isteyen kadrolar gözle görünür bir performans sergiliyor. Koordinatör Şahin Tin, Balıkesir’de yaptığı temaslarda İlçe Başkanlarının ilçeleriyle ilgili sorunlarını dinleyerek, görüş ve önerilerini raporladı. Tin’in İlçe Başkanlarına yaptığı konuşmada, "31 Mart yerel seçimleri adaylardan çok kendi geleceğimizin seçimi olacak" vurgusu yaptı.

Balıkesir halkı galibiyet coşkusunu hep birlikte yaşadı Balıkesir halkı galibiyet coşkusunu hep birlikte yaşadı

ak_parti-ilce-baskanlari

AK Parti Balıkesir Koordinatörü, Denizli Milletvekili Şahin Tin, yerel seçimler öncesi aday belirleme çalışmalarında Balıkesir ilçe başkanlarıyla bir araya geldi. Toplantıda İl Başkanı Mehmet Aydemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz, İl Gençlik Kolları Başkanı Tunahan Palaz ve İlçe Başkanları hazır bulundu.

ADAYLAR ÜZERİNDE MUTABAKAT

Çalışmalara rehavete kapılmadan, hız kesmeden devam etmek gerektiğini belirten Koordinatör Tin, ilçe başkanlarının aktif bir seçim kampanyası yürütmek için seçime hazır olduğundan mutluluk duyduğunu vurguladı.

Koordinatör Şahin Tin, ilçe başkanlarına hitaben konuşmasında, şunları söyledi: 

"İstanbul ve Ankara’da AK Parti Belediyeciliğine olan hasretin 31 Martta sona ereceğini ve bu hasretin acısını 5 sene  yaşayan seçmenin hizmet hakettiği kadar Balıkesir’in 20 ilçesinin de; üreten, hizmet eden kültürel ve sosyal yaşama etki eden projeler üreten AK Parti Belediyeciliğine ihtiyacı var.

20 İLÇEYİ DE KAZANACAĞIZ

ak_parti-istisare1

Önümüzde çok önemli bir seçim var. Bizler bu seçimlere kararlılıkla hazırlanıyoruz. Teşkilatlarımız birlik ve beraberlikten ödün vermeden bu uyum içerisinde çalışıyor. Belediyelerimizin gayretli çalışmaları ve projelerinin etkisi yadsınamaz bir şekilde ortaya çıkıyor. 20 ilçemizin 20’sini de AK Parti’ye kavuşturup 31 Martta demokrasi şölenimizi hep beraber kutlayacağız.” 

BAŞARAN DA KATILDI

ak_parti-aydemir

Milletvekili ve Koordinatör Şahin Tin, İlçe Başkanları toplantısının ardından göreve yeni atanan İl Başkanı Mehmet Aydemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz, İl Kadın Kolları Başkanı Tunahan Palaz, Önceki Dönem İl Başkanı Ekrem Başaran ve çiçeği burnunda İl yönetimiyle bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu.

AK PARTİLİ MHP ADAYLARI

Miliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gömeç'te Kazım Arslan, Susurluk'ta Fahrettin Şener'i aday gösterdi. İlçelerinin sevilen simaları arasındaki AK Partili olan bu iki ismin seçimi kazanacaklarına kesin gözüyle bakılıyor.

Editör: Macit ERMİŞ