AK Parti  “Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantısı” Bursa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Bugadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu da katıldı.

ak_Parti-bursa-toplantisi

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin başkanlığındaki toplantıda Marmara Bölgesindeki AK Partili Belediyelerin başkanları katıldı. 

Balıkesir'de birinci parti çıkmasına rağmen bir öncesi seçimdeki yüzde 41.32'lik oy oranı 14 Mayıs'ta yüzde 34.55'e gerileyen AK Parti'de, teşkilatlardan sonra belediye başkanlarına da bunun nedenleri soruldu. Rehavete kapılmadan daha çok çalışmaları istendi.

Bursa'daki toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da telekonferans bağlantısı ile katılarak Belediye başkanlarına hitap etti.

Erdoğan, "Milletimizin 14 Mayıs'ta bize gösterdiği teveccüh ve sandıkta verdiği 27 milyonun üzerindeki rekor oy, ikinci tur için en büyük güvencemizdir." ifadesini kullandı.

ak_Parti-bursa-toplantisi3

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile  telefon görüşmesinde, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki;  "Sayın Cumhurbaşkanım, yerel yönetimler olarak talimatlarınız üzere rehavete kapılmadan mahalle mahalle, sokak sokak, kapı kapı çalışıyoruz.

Öncelikli işimiz; 14 Mayıs’ta aldığımız oyumuzu eksiksiz sandığa taşımak. Sonra diğer adaylara oy veren seçmenlerimizin de gönlünü kazanmak. 

Allah’ın izniyle 28 Mayıs’ta rekor bir oyla tarih yazacağız." sözünü verdi. 

ak_Parti-bursa-toplantisi1

Bursa'daki toplantı sonrası Balıkesir Büayükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Aradaki 5 puanlık farka bakarak, "Bu iş bitti. Kazandık." rehavetine asla kapılmayacağız. Balıkesir'de ilk turdaki yüzde 45.07 olan oy oranını yüzde 50'nin üzerine çıkararak Cumhurbaşkanımızın rekor oyla yeniden seçilmesine katkı sunmaktır.  Seçim günü sonuçlar belli olana kadar hem seçmenlerimize hem de sandıklara sıkı sıkıya sahip çıkacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Editör: Macit ERMİŞ