ADİL OLMAK KOLAY DEĞİL!

Aday gösterilmediği ya da seçilemediği için milletvekilliği sona eren ve aralarında Balıkesir'den Adil Çelik, Yavuz Subaşı, Ahmet Akın, Fikret Şahin'in de yer aldığı 314 eski vekile Nisan-Mayıs-Haziran dönemi için 3 aylık peşin ödenen maaşlarının haketmedikleri bölümünün iadesi için TBMM yönetimi herhangi bir işlem başlatmazken, "Herkes adalet ister, fakat adil olamaz" sözünün hakkını veren bir isim çıktı.

HAK ETMEDİĞİMİ ALAMAZDIM

Balıkesir'de parti tabanının sevilen isimleri arasındaki Adil Çelik, yeniden aday gösterilmediği için milletvekilliği 14 Mayıs seçimleriyle birlikte sona erdi. 

AK Parti 27. Dönem Balıkesir Milletvekili Av. Adil Çelik, peşin ödenen maaşının 150 bin liralık kısmını TBMM'ne iade ederek hem örnek bir davranış sergiledi, hem de hemşerilerinin  alkışını aldı.  balikesirim.net muhabirine konuşan Çelik, "Hak etmediğim maaşı almak üzerimde büyük vebal olurdu" dedi. 

BÜYÜK VEBAL OLURDU

Çelik, "Maaşların iade edileceğine ilişkin herhangi bir talep bulunmuyor.  TBMM'deki görevim 14 Mayıs itibariyle bittiği için  hesabına peşin olarak yatırılan 15-31 Mayıs ve 1-30 Haziran dönemini kapsayan 1.5 aylık maaşı da hak etmedim. Önce bu parayı depremzedeler veya hayır kurumlarına bağışlamayı düşünsem de, hak edilmemiş bir maaşla hayır yapılmasının doğru olmayacağı inancıyla geri iade ettim." ifadebini kullandı.

DEKONTU PAYLAŞTI

Çelik. TBMM yönetimini arayarak peşin aldığı maaştan ne kadar iade etmesi gerektiğini sordu. TBMM yönetimi, bu konuda yazılı başvuru istedi. Yazılı başvuru üzerine TBMM yönetimi Adil Çelik'e 148 bin 717 lira 12 kuruşun iade edilmesinin uygun olacağını bildirdi. Bunun üzerine Çelik, hak etmediğini düşündüğü bu parayı Meclis'e iade etti.  İşleme dair dekontu paylaştı.

ŞAHİN, AKIN VE SUBAŞI NE YAPACAK?

Çelik'in örnek davranışı alkış alırken, yeniden aday gösterilmeyen 27. Dönem Balıkesir milletvekillerinden Yavuz Subaşı, Ahmet Akın ve Fikret Şahin'in nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

Editör: Macit ERMİŞ