İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 2024 Mart'taki seçimlere tek başına gireceklerini bir kez de Balıkesir'den deklare etti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Balıkesir-Bursa istişare toplantısı ve Susurluk’taki Kültür Merkezi açılışı için geldiği Balıkesir’de Gönen, Erdek, Susurluk ve Karesi ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. 

Balıkesir’e gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 2024 Mart'ta yapılacak seçimler öncesi belirlenen 4 ilçe belediye adayını kamuoyuna ilan etti.

O İLÇELER ve ADAYLAR

Karesi : Mustafa Lemi Aytekin

Susurluk : Nurettin Güney

Gönen : Fedai Coşkun

Erdek : Arif Demir

AHMET AKIN İLE İLGİLİ BAKIN NE DEDİ?

meral-aksener-balikesir-b

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçimlerde Balıkesir ve tüm Türkiye’de kendi adayları ile gireceklerini söyledi. Akşener, CHP’den Balıkesir Büyükşehir Başkan adayı gösterileceği konuşulan Ahmet Akın ile ilgili olumsuz cümlelerinin olamayacağını belirterek yerelde yapılacak iş birliğine açık kapı bıraktı.

"AHMET AKINI KÖTÜLEYEREK SİYASET OLMAZ"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı da sıklıkla dillendirilen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ile ilgili  soru üzerine Akşener şöyle konuştu:   

“Ahmet Akın beyefendiye dair benim bu güne kadar olumsuz bir cümlem olmadı olamaz. Bu başka bir şey. Konu rekabettir. Ahmet Akın’ı kötüleyerek bir siyaset yapılmaz. Biz daha iyi yaparız diyerek olur.

Ak Parti’nin seçilmiş insanı var. Onun elinden bu sistemi kazanmaksa ona göre bir yol çizilir. Ama dediğim gibi ben üst perdede, tepede, Genel Başkanlar arasında, Genel Başkan Yardımcıları arasında masaya oturup pazarlık diye bir kavramdan söz etmiyorum.” 

Bu arada, Akşener'in Balıkesir Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için milletvekili Turan Çömez'i düşündüğü kulislerde konuşuluyor

Editör: Macit ERMİŞ