TÜRKİYE Cumhur İttifakı'nın zaferiyle sonuçlanan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin ardından yerel seçim atmosferine girdi.  Bir önceki seçimde hayal kırıklığına uğraşan CHP ile İYi Parti hesaplarını  31 Mart 2024'te yapılması beklenen yerel yönetimler seçimlerin üzerinden yapmaya başladı. İki parti yöneticileri arasındaki karşılıklı söz düellolarının ise "pazarlığı güçlendermeye" yönelik olduğu ifade ediliyor.

İKİ LİDER ARASINDA
PAZARLIKLARA START VERİLDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasında bu kez de belediye pazarlığı yaşanıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ni kazanacaklarına kesin gözüyle bakan ikili arasındaki görüşmelerde Akşener, üç büyükşehirde kendi adayının desteklenmesini istedi. 

İKİ GÖNENLİNİN DE GÖZÜ
BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR'DE Mİ?

ahmet-akin-blk

Balıkesir Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için Ahmet Akın ile Turhan Çömez isimlerinin de öne çıktığı pazarlıklarla ilgili son dakika gelişmeleri siyasetle ilgili vatandaşlar tarafından da merakla takip ediliyor. 

comez-turhan-2023_3

AKŞENER ile
KILIÇDAROĞLU BULUŞMASI

Genel seçimlerden hezimetle ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçimden yaklaşık iki ay sonra ilk kez bir araya geldi. İki liderin görüşmesinde gündem yerel seçimler olurken, detaylar da netleşmeye başladı.

İYİ PARTİ  CHP'DEN
BAKIN HANGİ İLLERİ İSTEDİ

İYİ Parti'nin, Adana, Mersin ve Manisa gibi büyükşehirlerin de bulunduğu illerde kendi adayının desteklenmesi istediği,

Aralarında adı Balıkesir Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için konuşulan CHP  Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın'ın da yer aldığı CHP kurmaylarının, Akşener'in talebine sıcak baktığıbelirtiliyor. 

Haber : Macit ERMİŞ

Editör: Macit ERMİŞ