CUMHURİYET Halk Partisi'nin (CHP) bugün toplanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi (PM) Balıkesir'de Ayvalık, Burhaniye, Gömeç ve Erdek belediye başkan adaylarını belirledi.

Ahmet Akın Kepsut'ta! Ayrısı, gayrısı, bahanesi yok Ahmet Akın Kepsut'ta! Ayrısı, gayrısı, bahanesi yok

Gömeç harici sürpriz yaşanmazken, Burhaniye kararı, Kılıçdaroğlu muhaliflerinin pek hoşuna gitmedi. CHP'nin tecrübeli ismi Ali Kemal Deveciler, değişim isteklerine rağmen MYK ile PM'den oybirliğiyle çıktı. 

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, yeniden başkan adaylığının netleşmesi üzerine yaptığı açıklamada duygularını şöyle paylaştı:

ali-kemal-deveciler-ozgur

"Kıymetli hemşehrilerim;

31 Mart 2019'dan beri Burhaniye Belediye Başkanı olarak sizlere hizmet etmenin gururunu yaşıyorum. İlk günden beri geçen 5 yıl boyunca, Burhaniye'mizi daha yaşanabilir, daha güzel bir ilçe yapma amacıyla yola çıktım. Bu süreçte gösterdiğiniz destek ve güvenle birlikte, birçok projeyi hayata geçirme fırsatı bulduk.

Hizmet aşkıyla geçen bu süre zarfında, ilçemizin ihtiyaçları doğrultusunda önemli adımlar attık. Ancak, bu yolculuk henüz bitmedi. Bugün, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için Burhaniye Belediye Başkanlığı'na yeniden aday gösterilmekten büyük bir onur ve sorumluluk duyuyorum.

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde, 26 Ocak 2024 Cuma günü itibarıyla tekrardan Burhaniye Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmemden dolayı başta Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Özgür Özel’e, CHP Genel Başkan Yardımcısı, Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’e, CHP Parti Meclis Üyeleri ve MYK üyelerine, İl Başkanımız Erden Köybaşı’na, İl Yönetim Kurulu Üyelerine, İlçe Başkanımız Aylin Yıldırım’a, İlçe Yönetim Kurulu Üyelerine, Belediye Meclis Üyelerimize ve tüm Burhaniyeli hemşehrilerime teşekkür ederim.

Burhaniye'mizin daha iyi hizmetler ve sürdürülebilir projelerle çevremizin korunması, kültürel ve sosyal alanlarda daha zengin bir ilçe olması için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz. Yenilikçi çözümlerle, katılımcı yönetim anlayışıyla, sizlerin istekleri doğrultusunda şekillenen bir Burhaniye için buradayım.

Sizlerle birlikte, daha güzel günler ve başarılar için yürümeye hazırım. Birlikte daha büyük hizmetlere imza atacağımız inancıyla, desteklerinizi bekliyorum.

Editör: Macit ERMİŞ