Altıeylül Belediyesi ev sahipliğindeki '1. Üniversiteler Arası Yamaç Paraşütü' etkinliği Türkmentepe’de başladı. İki gün sürecek etkinliğe, 65 yamaç paraşütü pilotu katılılıyor. Bugün startı verilen organizasyonda adeta görsel şölen yaşandı. Alıteylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli de ilk kez paraşüt deneyimi yaptı.

Hasan Sehirli Parasut2

Yamaç paraşütüyle gökyüzünde süzülen Hakan Şehirli, daha önce 80 santim yüksekliğin dışında havaya yükselmediğini, bu deneyimin ilk olduğunu ve çok heyecanlandığını söyledi. Şehirli, “bu anı yaşamak lazımdı, ben de yaşadım” ifadeleriyle duygularını dile getirdi.

Nikahı Ahmet Akın kıydı.. CHP'liler bu düğünde buluştu Nikahı Ahmet Akın kıydı.. CHP'liler bu düğünde buluştu

Başkan Şehirli, "Belediyemizin düzenlediği 1. Üniversiteler Arası Yamaç Paraşütü Etkinliği harika bir başlangıç yaptı. Etkinlikte rol alan, konuk olarak gelen tüm antrenörlere, profesyonel sporculara, üniversite öğrencisi gençlere ve emeği geçen tüm personel arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Balıkesir’de eşi benzeri olmayan paraşüt tutkunlarını ilçemize bağlı Akçaköy Türkmentepe’deki yamaç paraşütün gerçekleştirileceği alandaki görsel şöleni izlemeye bekliyoruz" dedi.

Hasan Sehirli Parasut1

Türkmentepe yamaç paraşütü için biçilmiş kaftan

Alteylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli’nin de 1. Üniversiteler Arası Yamaç Paraşütü etkinliğinde uçması ayrı bir heyecan yaşattı. Başkan Şehirli, ilk defa yamaç paraşütü ile uçtuğunu ifade ederek şunları söyledi: “540 metre irtifaya sahip olan Türkmentepe, hakim rüzgar yönünde geniş bir kalkış pistini barındırmakta, tüm kuzeyli yönlere uçuş olanağı vermekte. Gençlerle birlikte Altıeylümüzün Türkmentepe’de bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bende bu fırsatı değerlendirip uçma keyfini yaşadım. Herkesi bu adrenalin dolu yamaç paraşütü sporunu yapmasını ve bu deneyimi yaşamasını isterim” diye konuştu.

Başkan Şehirli:
İSTİKBAL GÖKLERDEDİR

Yamaç paraşütü sonrasında da yamaç paraşütü tutkunlarıyla bir araya gelen Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, “Değerli misafirler Türkiye’nin değişik şehirlerinden gelen öğrencilerimiz hepiniz hoş geldiniz. Altıeylül Belediyesi olarak bu yıl 4.’üncüsü, Üniversiteler Arası da birincisi düzenlenen Türkmentepe şenliklerinde kendimde Uçuş Koordinatörü Erkan Ertem hocam ile birlikte bir deneyim yaşadım. Bana destek olan hocama da teşekkür ediyorum. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ünde söylediği gibi  ‘İstikbal Göklerdedir’ . Benim çıtam oraya kadar çıkmayacak ama gençlerimizin oraya kadar çıkması gerekiyor. Ne diyor Livaneli ‘Gökyüzü senindir. Gökyüzü herkesindir’ 1. Üniversiteler arası yamaç paraşütü yarışmasına ve eğlencesine katılan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Uçuş Koordinatörü Erkan Ertem:
“Başkanımız Hakan Şehirli’ye bizleri ağırladığı için teşekkür ederiz”

Uçuş koordinatörü Erkan Ertem, “Bu değerli güzel ilimiz Balıkesir Altıeylül ilçesi Akçaköy Türkmentepe’ye bizlere davet eden sevgili Altıeylül Belediye Başkanımız Hakan Şehirli’ye çok teşekkür ederiz. Bu güzel ilimizi hem tanıtmak, hem de yamaç paraşütü tutkunlarını burada buluşturduğumuz için çok sevinçliyiz. Bir dahaki organizasyonlarda buluşmak üzere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Macit ERMİŞ