Altıeylül Belediyesi tarafından düzenlenen 3’üncü Altıeylül Kitap Fuarı, il protokolünün de katılımlarıyla 75’inci Yıl Parkı’nda düzenlenen açılış töreniyle başladı.

altieylul-kitap-2023_2

Bu yıl 3’üncüsü gerçekleşen Altıeylül Kitap Fuarı 75’inci Yıl Parkı’nda düzenlenen açılış töreniyle kitapseverler ile buluştu. 80 yayınevi ve 100 yazarın katıldığı fuar, 9 gün boyunca söyleşi, panel ve şiir dinletilerine sahne olacak fuar hafta içi 09.00 ile 20.00’de, hafta sonu 10:00 ile 20:00 saatleri arası gezilebilecek.

26 Mayıs- 4 Haziran tarihleri arası kitapseverleri ağırlayacak olan 3’üncü Altıeylül Kitap Fuarı bir birinden değerli yazarların, seçkin yayın evlerinin ve on binlerce kitabın yer alacağı 75’inci Yıl Parkı’nda yedisinden yetmişine herkese hitap ederek 10 gün boyunca vatandaşlara hizmet verecek.

 

AVCI: "İLK SENENİN HEYECANI HALA ÜZERİMİZDE"

altieylul-kitap-2023_5

3’üncü Altıeylül Kitap Fuarı açılışında konuşan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “İlk senenin heyecanı hala üzerimizde devam ediyor. 3’üncüsünü gerçekleştirdiğimiz Kitap Fuarı’na katılım yoğun oldu. Biz bir şiar edindik dedik ki şehri inşa ederken gençliği ihmal etmeyelim. Çünkü ihmal edilmiş gençlik ihya edilmiş, inşa edilmiş o şehri yıkar onun için gençliğe yatırım yapmaya çalışıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz başta olmak üzere ekiplerine de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Milli Eğitim Müdürlüğümüz okullarımız ile birlikte fuarımız daha güzel oldu. Bütün katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyor hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

YILMAZ: “HASAN BAŞKANIMIZI TEBRİK EDİYORUM”

Altıeylül Kitap Fuarı’nda konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “40 ayrı kitapevi ve 80’in üstünde yazarımız söyleşi gerçekleştirecek. Kitap okumayı seven herkesi bu fuara bekliyoruz” dedi.  Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: “Değerli kitapseverler önce hepinizi saygıyla selamlıyorum. Altıeylül Belediye Başkanımız Hasan Avcı’yı tebrik ediyoruz. Kitap fuarının 3.sünü düzenliyor ve her sefer biraz daha üstüne koyuyor. 40 ayrı kitapevi 80’ün üstünde yazarımız söyleşi yapılacağı 9 günlük bir kitap fuarı kitapseverleri buluşturacak. Bu fuar Balıkesir’de önemli bir görevi yerine getiriyor. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 

CANBEY: “İSTANBUL YAYIN EVLERİ BU FUARLA BALIKESİR’E GELDİ”

3.ncü Altıeylül Kitap Fuarı açılışında konuşan AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, “Bu yıl 3.ncüsü düzenlenen kitap fuarında İstanbul’da kitap fuarlarına katılım sağlayan yayın evleri de bulunuyor. Gençlerimiz, çocuklarımız ve kitap okumayı seven herkesi bu fuarda görmek isteriz. Geçen yıl katılım sağladığımız kitap fuarında bu yılda verimli okumalar olacağını düşünüyorum” dedi. Milletvekili Canbey, “Bu yıl Kitap Fuarı’nın 3.ncüsü düzenleniyor. Geçen yıl katıldığımızda oldukça verimli okumalar, katılımcılar geldi. İnşallah bu dönem de ben yine birbirinden katılımcının geleceğini gördüm. Birçok yayın evi Balıkesir’de,  İstanbul’da kitap fuarlarına katılan kitap stantlarını görüyorum. Altıeylül Belediye Başkanımız Hasan Avcı’ya ve fuarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Okuma anlama dinleme etkinliklerine inşallah bizlerde katılıp sizlerle birlikte oluruz” diye konuştu.

 altieylul-kitap-2023_1

Kitap Fuarı ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.altieylul.bel.tr  adresinden, sosyal medya hesapları @altieylulbld ve 7/24 çağrı merkezi 444 06 09 dan öğrenilebilir.

 

Editör: Macit ERMİŞ