Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nca düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'in bu yılki üçüncü ve son etabı bugün İzmir'de başladı, 

Çiğli Havalimanı'ndaki festival, 5 gün boyunca teknoloji meraklılarını buluşturacak. Ayakları yerden kesecek sahnelerin yaşandığı etkinlikte Türk savunma sanayiinin dünyanın gözdesi haline gelen hava araçları da sergileniyor.

Ziyaretçilerini “Milli Teknoloji Hamlesi” sloganıyla karşılayan TEKNOFEST'in konukları arasında Altıeylül Belediyesi  bünyesindeki Çocuk Üniversitesi'nin minik öğrencileri de vardı. 

BALIKESİR'de sosyal ve kültürel alandaki faaliyetler ve yatırımları ile dikkat çeken Altıeylül Belediyesi, ilçenin genç beyinlerini Teknofest ile tanıştırarak ufuklarını açtı.

hasan-avci-kizilelma-teknofest

Belediye bünyesindeki Çocuk Üniversitesinin öğrencileriyle Dünyanın en büyük uzay, havacılık ve teknoloji festivali TEKNOFEST heyecanına ortak olan Belediye Başkanı Hasan Avcı, duygularını şöyle paylaştı:
“Büyüyen, gelişen Türkiye’nin gelecekte daha neler yapabileceğinin örneklerini bugün burada bir kez daha gördük. Türkiye’nin teknolojik alanlarda dünyada söz sahibi olmasına büyük katkı sağlayan organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz."

Nefes kesen gösteriler...

İzmir'de 5 gün sürecek TEKNOFEST'e gelenler, Türkiye'nin gururu, tamamen yerli ve milli Gökbey, Kızılelma, Hürjet, Anka ve daha bir çok kara ve hava araçlarının nefes kesici gösterilerini izleme imkanı buluyor.

Teknoloji ve girişim yarışmaları, eğitici atölye etkinlikleri, dikey rüzgar tüneli ve simülasyon deneyim alanları, meraklısına açık olacak.

Bu arada "Sahne Senin" etkinliği ile müzikseverler, sahne deneyimi yaşayabilecek.

Editör: Macit ERMİŞ