ANNESİ HİÇ DÜŞÜNMEDEN BAGIŞLADI

BALIKESİR'de hüzün ve gurur bir arada yaşandı. Kendisi de hayata tutunmak için organ nakli bekleyen bir anne, talihsiz bir olay sonucu yaralı olarak getirilidği hastanedeti mü müdahalelere rağmen yaşamana tutunamayan oğlunun organlarını hiç düşünmeden bağışladı. 

bulent-akay

Yaralı olarak getirildiği Balıkesir Şehir Hastanesinde beyin ölümü gerçekleşen Bülent Altay'ın organları, kendisi de organ nakli bekleyen annesi tarafından bağışlandı. 

Ailenin organ bağışına onay vermesi sonucunda Altay'ın karaciğer ve kalbi, Bursa  ve İstanbul'dan gelen organ nakil ekibi tarafından operasyonla alındı. 

Bigadiçli gencin kalbi ve karaciğeri Bursa ve İstanbul'daki iki hastaya hayat verecek. 

Oğlunun organlarını bağışlayan anne, "Bir Bülent gitti, iki Bülent gelecek. Kalp ve karaciğeriyle de iki Bülent daha gelecek. Tek tesellimiz bu. Organ nakli konusunda herkesin duyarlı olmalarını rica ediyorum " dedi. 

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA

Bulent_akay-organ-nakli

Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklama ise şöyle: 

'18.06.2023 tarihinde kafa içi kanama (beyin kanaması) teşhisi ile Atatürk Şehir Hastanemize gelen B. A. isimli hastamızın tüm müdahalelere rağmen 22.06.2023 tarihinde beyin ölümü gerçekleşmiştir.

Organ bekleme listesinde olan anne bu konunun ne kadar hayati olduğunu bildiğinden kendi acisini bir kenara bırakarak evladının organ bağışına onay vermistir.

Merhumun karaciğeri Bursa Uludağ Üniversitesinde tedavi gören bir hastamiza, kalp kapağı ise İstanbulda tedavi goren bir hastamiza nakledilmek üzere gönderilmiştir.  Merhuma Allahtan rahmet, yüce gönüllü ailesine baş sağlığı dileriz."

Haber : Macit ERMİŞ

Editör: Macit ERMİŞ