Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Küçükkaptan, İtfaiye Dairesi Başkanı Halil Yılmaz ve beraberindeki itfaiye personeli İtfaiye Haftası dolayısıyla Vali İsmail Ustaoğlu’nu ziyaret etti. Vali Ustaoğlu, “Cumhuriyet kurulmadan önce Tulumbacı Ocağı olarak yangın söndürme görevini yürütmekte olan itfaiye teşkilatının, 25 Eylül 1923 tarihinde belediye hizmeti olarak kabul edilişinin, dolayısıyla modern itfaiye teşkilatımızın 100. kuruluş dönümünü kutlamanın gururu içindeyiz” dedi.

itfaiyeci-ismail-ustaoglu1

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, itfaiye teşkilatının kuruluş yıldönümünü yayımladığı bir mesajla kutladı. Vali Ustaoğlu, “Cumhuriyet kurulmadan önce Tulumbacı Ocağı olarak yangın söndürme görevini yürütmekte olan itfaiye teşkilatının, 25 Eylül 1923 tarihinde belediye hizmeti olarak kabul edilişinin, dolayısıyla modern itfaiye teşkilatımızın 100. kuruluş dönümünü kutlamanın gururu içindeyiz” dedi.

Vali İsmail Ustaoğlu, “Kuruluşundan günümüze kadar geçen bir asırlık süre içerisinde, bulunduğu her dönemin şartlarına uygun teknik altyapısı, görevi için her an canını tehlikeye atmaya hazır cesaretli personeli ile aralıksız olarak görevi başında vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini koruyan itfaiye teşkilatımız, devletimizin köklü ve vazgeçilmez kuruluşlarından birisi haline gelmiştir. İtfaiye teşkilatımız, vatandaşlarımızın maruz kalabileceği kaza, yaralanma, deprem, sel, suda boğulma, mahsur kalma, gibi olaylara, sahip olduğu teknik imkân ve mesleğinde yetişmiş nitelikli personeli ile derhal müdahale edebilecek kapasiteye ulaşmıştır” diye konuştu.

itfaiyeci-ismail-ustaoglu

Vali İsmail Ustaoğlu şöyle devam etti: Günümüzde, küresel iklim değişikliği ve kuraklık sonucunda artan hava sıcaklığının yol açtığı orman yangınları, sel ve diğer çevre felaketleri dünyamızın geleceğini tehdit etmektedir. Vatandaşlarımızın can ve mal varlığını korumakla görevli olan itfaiye teşkilatı, sahip olduğu imkânlarıyla doğal afetlerde üstlendiği etkili rolüyle gelecek nesiller için yaşanabilir bir dünya mirasının teminatıdır. Balıkesir’de Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde modern teçhizat ve donanımıyla mesai mefhumu gözetmeksizin her türlü zorlu şartlar altında canlarını hiçe sayarak görev yapan itfaiye teşkilatımızı göstermiş oldukları fedakârca çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Yangın, kaza, doğal afetler, orman yangını gibi olaylarda zaman geçirmeksizin ilgili birimlerimizi bilgilendiren, çalışmalarında itfaiye personelini destekleyerek can ve mal kayıplarının önlenmesinde önemli katkı sağlayan bütün vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Milletimizin can ve mal güvenliği için, canını ortaya koyarak görevi uğrunda şehit düşen itfaiyecilerimize Allah’tan rahmet diliyor, büyük fedakârlık ve özveriyle görev yapan İtfaiye Teşkilatı’mızın İtfaiye Haftası’nı kutluyorum.

Editör: Macit ERMİŞ