Ekrem Yavaş'tan "Aç Türkler" paylaşımıyla ilgili açıklama Ekrem Yavaş'tan "Aç Türkler" paylaşımıyla ilgili açıklama

AYVALIK'ta Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde kesin olmayan sonuçlara göre, mevcut başkan CHP'li Mesut Ergin, başkanlık seimini açık ara farkla yeniden kazandı. Ergin, geçerli 45 bin 014 oyun 26 bin 90'ını alarak başkan seçilirken AK Partili Ali Gür, 15 bin 867 oy toplayabildi. Ayvalık'ta DEM Parti adayı Seçkin Süslü de 839 oy topladı.

Belediye Başkanı Mesut Ergin, sandık sayım sonuçlarının netleşmesinin ardından, seçim zaferini Ayvalık Cumhuriyet Meydanı’nda buluştuğu binlerce vatandaşla kutladı.

Ayvalık'ta kullanılan geçerli oyların %58.8’ini alarak ikinci kez başkan seçilen Mesut Ergin, Ayvalık meydarına gelişinde; “Mustafa Kemal'in Askerleriyiz” sloganlarıyla karşılandı.

“Ayvalık kazandı, bu zafer hepimizin” sözleriyle Ayvalıklılara seslenen Belediye Başkanı Mesut Ergin, "Türkiye kazandı, Balıkesir kazandı, Ayvalık kazandı. Ayvalık'ta laikler, Atatürkçüler, Demokrasi kazandı. Yurtseverler, Kuvayi Milliyeciler, bu millete saygı duyanlar kazandı" ifadelerini kullandı.

Onuncu Yıl Marşı, İzmir Marşı, Gençlik Marşı eşliğinde coşan Ayvalıklılar, gece geç saatlere kadar müzik eşliğinde başarıyı kutladı.

Havai fişeklerin atıldığı, horan ve halayların çekildiği gecede coşku hiç dinmedi. Coşkulu kalabalık meydanlara sığmadı. Kutlamalar gece yarılarına kadar sürdü. 

MESUT ERGİN KİMDİR?

Mesut Ergin, Ayvalık ilçesinde 1969 yılında doğdu. İlkokul ve ortaokulu Ayvalık'ta, liseyi Balıkesir'de tamamladıktan sonra Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu. Bir süre İngiltere’de dil eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye dönüp 2009 yılına kadar özel sektörde yönetici olarak çalıştı.2009'da CHP çatısı altında siyasete başladı. CHP'nin adayı Ergin, 2009-2014 yıllarında Küçükköy Belde Belediye Başkanlığı, 2019-2024 yıllarında Ayvalık Belediye Başkanlığı görevlerinde bulundu.Mesut Ergin, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Editör: Macit ERMİŞ