Ekrem Yavaş'tan "Aç Türkler" paylaşımıyla ilgili açıklama Ekrem Yavaş'tan "Aç Türkler" paylaşımıyla ilgili açıklama

Yeniden Refah Partisi Bandırma İlçe Başkanı Süleyman Bahadır, seçim sonuçları için "Milli görüşün sadece ayak sesleri" yorumunu yaptı.  Seçim sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Bahadır, "Partimiz seçimlerde Türkiye geneli oy ortalaması olarak yüzde 6 oy oranına ulaşmış, oylarını 14 Mayıs'a göre yüzde 100'ün üzerinde arttırmış ve Türkiye'nin 3. partisi olmuştur" ifadelerini kullandı. 

Suleyman Bahadirf

Balıkesir'de de yüzde 3.42'lik oy dilimine ulaştığına dikkat çeken YRP, Bandırma İlçe Başkanı Süleyman Bahadır (fotoğrafta ortadaki) seçimlere dair çarpıcı açıklamalanda bulundu.

Yeniden Refah Partisi (YRP) 2024 yerel seçimlerinde ülke genelinde yaklaşık %7'lik bir oy oranına ulaşarak dikkat çekici bir başarıya imza attı. Parti, bu seçimlerde 37 ilçe, 1 büyükşehir ve 1 il belediyesi  ve 22 belde belediyesi olmak üzere toplam 61 belediye başkanlığını kazanarak yerel yönetimlerdeki varlığını güçlü bir şekilde hissettirdi.

Seçim sonuçları, Yeniden Refah Partisi'nin ülke genelindeki destekçi tabanının giderek genişlediğinin ve parti politikalarının daha geniş kitleler tarafından kabul gördüğünün bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

YRP Bandırma İlçe Başkanı Süleyman Bahadır, seçim zaferinin ardından yaptığı açıklamada, halkın teveccühünün kendileri için bir onur olduğunu ve kazanılan belediyelerde halka hizmet etme noktasında büyük bir sorumluluk üstlendiklerini belirtti. Bahadır, 94 ruhuyla bir sonraki seçimlerde refah tarihinde olduğu gibi İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin tüm belediyelerine tekrar “milli görüş ruhunu”  taşıyacaklarını belirtti.

Yeniden Refah Partisi'nin kazandığı büyükşehir belediyesi, partinin yerel yönetimlerdeki stratejik başarısını simgelerken, il ve ilçe belediyelerindeki zaferleri ise partiye ülke çapında geniş bir etki alanı kazandırmış durumda. İlçe başkanı Bahadır, kazanılan belediyelerde halkın ihtiyaçlarına yönelik projelerin ve hizmetlerin hızla hayata geçirileceğini ifade etti.

Yeniden Refah Partisi'nin bu başarısı, gelecek genel seçimler öncesinde de partinin potansiyelini ve siyasi arenadaki yerini güçlendirirken, diğer siyasi partiler ve analistler tarafından da yakından inceleniyor. Bu seçim sonuçları, Türk siyasetindeki dinamiklerin ve halkın beklentilerinin değişimine işaret ediyor.

erbakan-fatih

Editör: Macit ERMİŞ