BALIKESİR bürokrasinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile başlayan değişim Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile sürdü.

Balıkesir'deki başarılı çalışmalarıyla dikkatleri üzerinde toplayan İl Gençlik ve Spor Müdürü Lokman Arıcıoğlu, spor yönüyle öne çıkan şehir Trabzon'a atandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun özel olarak Trabzon'a görevlendirdiği Lokman Arıcıoğlu, yaklaşık 4 yıldır Balıkesir'de görev yapıyordu. Atama kararının tebliğ edilmesini ardından Arıcıoğlu, Balıkesir'den Trabzon'a uğurlanacak. Arıcıoğlu'nun yerine Karesi İlçe Spor Müdürlüğü'ndeki başarılı çalışmalarıyla takdir toplayan Adem Özalp'ın getirilmesi bekleniyor.

LOKMAN ARICIOĞLU KİMDİR?

  1974 yılında Erzurum’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum’da tamamlayan Arıcıoğlu, Atatürk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulundan 1999 yılında mezun oldu. 2014 yılında Yüksek Lisansını İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinde tamamladı.

     1999 senesinde İstanbul Zeytinburnun’da beden eğitimi öğretmeni olarak atanmasıyla başlayan meslek hayatına, 2010-2014 yılları arasında Beylikdüzü İlçesinde devam etti. Görev süresince, özellikle ilgilendiği Atletizm branşında çalıştırdığı okul takımı sporcuları, kros ve puanlı atletizmde Türkiye Şampiyonu oldu. Başarılı sporcularından Tuğba GÜVENÇ; 3000 m. Engellide Avrupa Şampiyonluğunu kazandı ve Rio Olimpiyatlarında 2016 yılında ülkemizi başarıyla temsil etti. Ayrıca bu süre zarfında; Federasyonlarda ve Sivil Toplum Kuruluşlarında gönüllü olarak aktif görev alan Lokman Arıcıoğlu, bunun yanında Antrenörlük, Spor Okulları Koordinatörlüğü İl-İlçe Tertip Komitelerinde, spor kulüplerinde yöneticilik görevlerini yürütmüş ve değişik projelerde çalışmalar yapmıştır.

     2014 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığına Beşiktaş-Beyoğlu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü olarak çalışmaya başlayan Arıcıoğlu, daha sonra İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde Okul Sporları, Spor Faaliyetleri ve Özel Spor Tesislerinde Şube Müdürü olarak çalıştı.  Makamın takdirleriyle 2018 yılı Ocak ayından itibaren atandığı Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevini sürdüren Arıcoğlu, 21 Aralık 2022 tarihinde Tarbzon'a atandı. 

Editör: Haber Merkezi