Balıkesir Barosu tarafından 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda ve eş zamanlı olarak Edremit’te tören düzenlendi.

Baro Başkanı Av. Nadir Karakaşlı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve avukatların katıldığı törende saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Baro Başkanı Karakaşlı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Baro'dan yapılan açıklamada avukatlar için de "adalet" istendi.

Açıklama özetle şöyle:

Baro Balikesir1

Kurye cinayetinde son dakika gelişmeleri Kurye cinayetinde son dakika gelişmeleri

"Yargının kurucu unsurları arasında eşitlik, savunma makamı için adil bir temsil gücü istiyoruz. Türkiye’nin 81 ilinde, 190 bin avukatın kayıtlı olduğu meslek örgütleri olarak, avukat için adaletin sağlanmadığı bir 5 Nisan Avukatlar Günü daha geçirmeyi kabul etmiyoruz.

Yurttaşların hak arama özgürlüğünün teminatı olan savunmayı  temsil eden avukatlar, onların örgütlü gücü Barolar ve Türkiye Barolar Birliği olarak; 27 Nisan 2024 Cumartesi günü Ankara’da 'Avukat İçin de Adalet' demek, mesleğimizin çözüm bekleyen sorunlarını bir kez daha haykırmak, şiddete ve ekonomik sorunlarımıza karşı meslek onurumuzu ve emeğimizi savunmak için buluşuyoruz.

Adalet için sorumluluk yüklenen her avukatla birlikte, 'avukat için de adalet' mücadelesinde kararlılıkla ilerleyecek, onurlu meslek mirasımızı geleceğe taşıyacağız.”

Baro Balikesir3

Editör: Macit ERMİŞ