Balıkesir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (BESOB), Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Mevlid-i Şerif ve lokma hayrını Balıkesir Küçük Sanayi Sitesi’ndeki Umum Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Salonu’nda düzenledi.

besob-lokma-hayri2
Sanayide, ticarette doğruluk ve dürüstlükten ödün vermeden Ahilik kültürünü yaşatacaklarını belirten Balıkesir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Fehmi Erdem “Bizim medeniyetimizde, bizim millet ve medeniyet ruhumuzda esnaf ve sanatkar neredeyse 10 asırlık bu gelenek, Türk Esnaf ve Sanatkarları özlerinde bulunan Ahilik Kültürünü koruyarak alnı açık, başları dik bir şekilde her türlü zorluğun üstesinden gelecektir” dedi.

PROGRAM DEVAM EDİYOR
Ahirete göçen esnaf ve sanatkarları için lokma hayrı ve Mevlid-i Şerif düzenlediklerini belirten Başkan Fehmi Erdem, “Ahilik Haftasına, dün Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak başladık. Sonrasında Balıkesir Valimiz İsmail Ustaoğlu’nu ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesini ziyaret ettik. İlk günün programı kortej eşliğinde yapılan yürüyüş ve bedesten alanındaki etkinlikle devam etti. Burada 7 bin kişilik bir pilav hayrı gerçekleştirdik. Bugün ise programa ahirete göçen esnaf ve sanatkarların ruhu için döktürdüğümüz lokma hayrıyla ve mevlid-i şerif ile devam ettik. Yarın da İbrahim Bodur Mesleki Eğitim Merkezi’nde başarılı öğrencilerine yönelik bir program gerçekleştireceğiz” dedi.

besob-lokma-hayri5

besob-lokma-hayri4

besob-lokma-hayri3

besob-lokma-hayri1

besob-lokma-hayri

Editör: Macit ERMİŞ