Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) yönetim kademelerindeki değişim İlahiyat Fakültesi'ne de yansıdı. Kurucu dekan Prof Dr. Mehmet Bayyiğit'in emekliye ayrılması sonrası bir süre çeşitli sıkıntıların yaşandığı fakültede,  görev ehil bir isme tevdi edildi. BAÜN Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, fakültenin Dekanlık görevini Prof. Dr. Mehmet Özkan'a tevdi etti. 

DEVİR TESLİM YAPILDI

MEHMET-OZKAR-BAUN

Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Dekanlık devir teslim programı gerçekleştirildi. Rektörlük makamında, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Prof. Dr. Murat Doğdubay ve Prof. Dr. Fatih Satıl’ın da katılımıyla gerçekleşen devir teslim programında, Prof. Dr. Aytekin Özel, görevini Dekan Vekili Prof. Dr. Mehmet Özkan’a devretti.

Prof. Dr. Aytekin Özel’e hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, İlahiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mehmet Özkan’a da görevinde başarılar diledi.

Balıkesir'de çocuklar yarıyıl tatilinde eğlenceye doyacak Balıkesir'de çocuklar yarıyıl tatilinde eğlenceye doyacak

MEHMET ÖZKAN KİMDİR?

MEHMET-OZKAN-IL

1966’da Dursunbey’de doğdu. İlkokulu ve ortaokulu Dursunbey’de, Liseyi Bursa İmam Hatip Lisesinde okudu. Lisans öğrenimini Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde (1984-1988) yaptı. Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalında “İbn Kayyım el-Cevziyye’nin Eserlerinde Muhakeme Hukuku” adlı teziyle Yüksek Lisansını (1993-1996) ve aynı üniversitenin aynı anabilim dalında “Hanefi Mezhebine Göre Uygulama Açısından İbadet Konularındaki İçtihatlar” adlı teziyle doktorasını (1999-2006) tamamladı.

1988-2013 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’nda çeşitli liselerde öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. 2013 yılında Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesine Temel İslam Bilimleri Bölümü İslam Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi olarak atandı. Dekan Yardımcılığı, Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu üyelikleri yaptı. İslam Hukuku Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Mehmet Özkan, Ocak 2024 sonunda İlahiyat Fakültesi dekanlığına atandı.

Editör: Macit ERMİŞ