BALIKESİR hayırsever isimlerinden birini daha kaybetti. Kudüs Camii Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Eski Başkanı Bilal Güngören yaşamını yitirdi. 

sevki-yilmaz1

Müslüman alemi için önemi yanında mimari özellikleriyle de eşsiz olan Kudüs Camisinin bir benzerini Kuvayi Milliye Mahallesine kazandırılmasına öncülük ederek Mescid-i Aksa'nın ve Kubbetüs Sahra'nın manevi atmosferini Balıkesir'e taşıyan 86 yaşındaki Bilal Güngören, Hakk'a yürüdü.

Balıkesir'in sevilen ve saygı duyulan isimleri arasındaki Bilal Güngören'e hemşerileri son görevini, yapımına öncülük edip gece gündüz çalıştığı Kudüs Camisinde yerine getirildi.

Bilal amcanın cenaze namazını Milli Görüş hareketinin önemli isimlerinden 20. Dönem Rize Milletvetili Şevki Yılmaz kıldırdı. Eskiye dayalı yol arkadaşlığı bulunduğu Bilal Göngören için sevenlerinden helallik isteyen Yılmaz, Hakk yolundaki gayretlerini örnek gösterdi.  

sevki-yilmaz

Törene, Vali İsmail Ustaoğlu, Büyükşehir Başkan Vekili Yasin Sağay, Altıeylü Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, AK Parti İl Başkan Vekili Vahdettin Çiftçi'nin yanı sıra yakınları ve sevenleri katıldı. 

Güngören'in cenazesi Başçeşme Mezarlığında toprağa verildi. 

sevki-yilmaz3

Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz. 

KUDUS-CAM333

Editör: Macit ERMİŞ