Kurban Bayramı namazında vatandaşlar çocuklarıyla birlikte kentteki camileri doldurdu. Kentin tarihi Zağnos Paşa Camisi bu bayramda da kent protokolünün toplanma mekanı oldu.

Sabahın erken saatlerinde Zağnos Paşa Camisini dolduran vatandaşlardan içeride yer bulamayanlar cami avlusunda saf tuttu. 

PROTOKOL TARİHİ CAMİDE BULUŞTU

zagnos-pasa-cami-byrm

Şehrin tarihi camisinde müftü Celal Sürgeç'in kıldırdığı bayram namazının ardından Vali Hasan Şıldak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Milletvekili Mustafa Canbey,  Garnizon Komutanı Cihangir Kemal Yüzçelik, Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Akın, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar,  AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ile protokolün diğer üyeleri cemaatle bayramlaştı. 

ZAĞNOSPAŞADA BAYRAMLAŞMA

Bayram Namazını il protokolüyle birlikte Zağnospaşa Camiinde kılan Vali Şıldak, Valilik Bayramlaşma Programı kapsamında namazın ardından vatandaşlarla bayramlaştı. Geniş bir katılımla gerçekleşen bayramlaşmanın en güzel geleneklerimizden biri olduğunu söyleyen Şıldak, Balıkesir’de Kurban Bayramına huzur içinde girildiğini ifade etti. 

EDREMİT KÖRFEZİNDE DOLULUK YÜZDE 100

Bayramı memleketlerinde geçirmek için yurt içi ve yurt dışından pek çok Balıkesirlinin şehre geldiğini belirten Hasan Şıldak, aynı zamanda sahil bölgelerinde turizm yoğunluğu yaşandığını vurguladı. Balıkesir’in 50 binin üzerinde yatak kapasitesi ile Türkiye’de beşinci sırada bulunan, yaz turizminin en gözde mekanlarına sahip cazip bir turizm şehri olduğunu hatırlatan Şıldak, bayram tatilinde Körfez Bölgesinde otel ve pansiyonlarda doluluk oranının yüzde yüze ulaştığını açıkladı. 

VALİ ŞILDAK'TAN ÖNEMLİ MESAJLAR


Balıkesir’in her noktasında huzur ve güvenliğin temini için bütün tedbirlerin alındığını, trafik denetim ve düzenlemeleri ile orman yangınlarına karşı alınan tedbirleri yakından takip ettiklerini ifade etti. Şıldak “Bütün vatandaşlarımıza hayırlı ve mutlu bir bayram diliyorum. Huzur ve sağlık içinde bir tatil süresince Balıkesir’in güzellikleri kıymetli misafirlerimizi ağırlamak için bekliyor.” dedi.

YÜCEL YILMAZ'IN MESAJI


BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, mkesajısında; "Kurban, insanları muhabbet ve merhametle birbirine bağlar. Her bayram olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı’nın manevi ruhuna uygun bir şekilde değerlerimiz etrafında bütünleşeceğiz, hoşgörüde buluşacağız.

Tüm İslam Aleminin #KurbanBayramı mübarek olsun." ifadelerini kullandı.

Editör: Macit ERMİŞ